Проведено науково-практичну конференцію «Адміністративні процедури в діяльності публічної адміністрації: предметна та галузева специфіка»

26-10-2016, 17:13

Організатори: Міністерство юстиції України, Національна академія правових наук України, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого.

До учасників конференції із привітанням звернувся ректор Університету В.Я.Тацій, який також подякував заступнику Міністра юстиції України − керівнику апарату Г.В.Онищенко за активізацію з боку Міністерства роботи над проектом Закону «Про адміністративну процедуру». Також Василь Якович відзначив важливість прийняття законодавчого акта про адміністративну процедуру, робота над яким ведеться в Україні вже понад 15 років, і  висловив сподівання, що робота конференції, в якій беруть участь науковці, представники органів влади та експерти, дасть результати, тобто буде опрацьовано  науково обґрунтований, перспективний проект.

У своєму виступі заступник Міністра юстиції − керівник апарату Г.В.Онищенко наголосила на важливій ролі провідних наукових шкіл, особливо Національного юридичного університету імені  Ярослава Мудрого, у розробці проектів законодавчих актів, подібних до обговорюваного проекту Закону «Про адміністративну процедуру».

Захід продовжився доповідями:

професора Української академії банківської справи Д.М.Лук’янця  − «Нові підходи щодо формування концепції проекту закону про адміністративну процедуру», в якій він презентував власне бачення стосовно майбутнього законодавчого акта про адміністративну процедуру в Україні,

старшого радника програми SIGMA П.Вехара – «Основні складові дієвою адміністративної процедури», яка стосувалася  європейського досвіду в галузі законодавчого врегулювання адміністративних процедур.

Модератор конференції, заступник голови «Асоціації фахівців адміністративного права»  Д.В.Лученко разом із радником Міністра юстиції України Р.А.Усенком запросили учасників приєднатися до подальшої спільної роботи над запропонованим законопроектом з метою його доопрацювання і створення правового акта, що відповідатиме найвищим європейським стандартам у галузі регламентації адміністративних процедур.