Проведено круглий стіл «Історія українського конституціоналізму» до 20-ої річниці Конституції України

16-06-2016, 14:46

Організатор: кафедра  конституційного права України.

У заході взяли участь науковці кафедр конституційного права України, історії держави та права України і зарубіжних країн, соціології та політології, державного будівництва.

Засідання відкрив проректор з наукової роботи А.П.Гетьман, який зазначив: «Ухвалення Конституції 20 років тому без перебільшення заклало фундамент для розвитку усієї правової системи на десятки років. Проведення сьогоднішнього круглого столу вкрай важливе. Передусім можна зробити певні висновки щодо того, що вже досягнуто, проаналізувати помилки, які потрібно виправити і яких варто уникати в майбутньому».

Із доповідями виступили: професор кафедри соціології та політології І.О.Поліщук – «Конституція Пилипа Орлика як віддзеркалення політико-ментальних основ українського народу», доцент кафедри конституційного права України Л.І.Летнянчин – «Конституційна реформа 2.0: проблеми та очікування», доцент кафедри державного будівництва С.В.Болдирєв – «Конституційна реформа місцевого самоврядування», завідувач кафедри історії держави та права України та зарубіжних країн В.Д.Гончаренко – «Зміни в Конституції України у перші роки незалежності (1991 – 1995 рр.)», професор кафедри соціології та політології Л.М.Герасіна – «Конституційно-політичний процес в Україні та впливи політичної міфологізації» тощо.

Науковці мали можливість обговорити різні точки зору щодо конституційної реформи і конституційного процесу в Україні, що, безперечно, дуже цінно для юридичної науки.