Проведено круглий стіл з питань застосування пробації в Україні

16-11-2016, 13:45

11 листопада 2016 року відбувся круглий стіл з питань застосування пробації в Україні організований Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого, Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Норвезькою місіє з питань верховенства права (NORLAU) та Міністерством юстиції України, в якому брали участь представники судової гілки влади Харківської, Полтавської та Сумської областей.

З вітальним словом виступив перший проректор Університету Ю. П. Битяк, який зазначив, що із прийняттям у 2015 році Закону України «Про пробацію» перед нашою країною постала низка завдань, пов’язаних із впровадженням у життя цього нового інституту. Розробка нових механізмів із застосування пробації потребує врахування як вже існуючого досвіду, що сформувався у процесі діяльності вітчизняної кримінально-виконавчої діяльності, так і кращих практик, напрацьованих у зарубіжних країнах та існуючого міжнародного досвіду. Тому проведення круглого столу з окресленої тематики є вкрай важливим і необхідним.

До присутніх також звернувся керівник Проекту «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Довідас Віткаускас, який не лише підкреслив високу практичну значущість заходу, але  і акцентував увагу на необхідності виявлення проблем та перешкод на шляху реалізації пробації в Україні на сучасному етапі.

Директор Департаменту пробації Міністерства юстиції України Олег Янчук ознайомив учасників з законодавчими змінами та кроками, які були здійсненні Міністерством щодо створення служби пробації. Він підкреслив, що розвиток системи пробації є одним з пріоритетів реформи пенітенціарної системи та закликав до співпраці усіх представників правоохоронних органів..

Судді з Голландії та Норвегії разом із британськими експертами з питань пробації ділилися з українськими колегами практичним досвідом застосування альтернативних видів покарання, значенням досудових доповідей та особливостями відбування покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

Представники судової влади та науковці Університету  активно обговорювали перспективи взаємодії Департаменту пробації і судів, проблеми реалізації пробації у сучасних умовах, можливості впливу пробації на зниження рівня злочинності та кількості ув’язнених.