Привітання ректора Університету В.Я.Тація з нагоди святкування 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни

07-05-2015, 10:20

Шановні ветерани, викладачі, співробітники та студенти!

Із кожним роком усе більше віддаляються від нас грізні сторінки Другої світової війни, однієї з найжорстокіших в історії людства. Ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року, аби з глибокою повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з фашистськими загарбниками.

Нашому народові сповна довелося випити гірку чашу болю і страждань. Україна втратила за роки війни близько десяти мільйонів своїх синів і дочок. Небачену стійкість і мужність вони виявили, щоб існувала наша держава і нові покоління її громадян.

На жаль, із кожним роком учасників війни – живих свідків історії – залишається все менше. І настане час, коли останній солдат Другої світової залишить нас, а разом із ним у спогади відійде ціле покоління.

Свята пам’ять про Другу світову війну залишається з нами як високий зразок мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни. Тому для нас, нащадків і спадкоємців солдатів Великої Перемоги, найвищим законом буття є вірність їх священній справі і нетлінній пам’яті, довічна синівська шана і повага.

Подвиги наших дідів, батьків та матерів сповнені глибоким патріотизмом, і сьогодні надихають молоде покоління плекати любов до рідної землі у своїх серцях. Низький уклін кожному, чиє ім’я викарбувалося на гранітних скрижалях Перемоги, і тим, хто так і лишився Невідомим Солдатом. Пам’ять про них непідвладна часу, як непідвладна часу любов до Батьківщини. Так було і буде завжди – і через десять років, і через сто, і через століття. Обов’язок нинішніх поколінь – бути гідними продовжувачами справи переможців, що вирвали країну з лап фашистів, що врятували її і зберегли прекрасною і квітучою. Щороку це свято служитиме нагадуванням – немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі!

Бажаю вам всім мирного неба над головою, злагоди та благополуччя вашим родинам. У ці складні часи ми як ніколи маємо згуртуватися навколо високої мети – жити в незалежній, єдиній, квітучій Україні. І хай незламний дух Великої Перемоги надає нам сил і наснаги!

В.Я.Тацій,

ректор Університету