У приміщенні Національної академії правових наук України відбувся круглий стіл «Антикорупційне законодавство: теорія та практика застосування»

19-03-2015, 10:01
Організатори: Посольство Латвійської Республіки в Україні, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та Національна академія правових наук України.
У круглому столі брали участь Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ї.В. Д-р Аргіта Даудзе, директор Департаменту освіти та науки Харківської обласної державної адміністрації А.В.Бабічев, віце-президент Національній академії правових наук України О.В.Петришин, перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ю.П.Битяк, депутат, голова підкомітету протидії корупції Комітету оборони, внутрішніх справ та боротьби з корупцією Сейму Латвії Алексейс Лоскутовс, старший експерт з питань протидії корупції Комітету оборони, внутрішніх справ та боротьби з корупцією Сейму Латвії Інесе Войка, прокурор Харківської області Ю.Б.Данильченко, голова постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою, регламенту та депутатської діяльності Харківської обласної ради М.І.Тітов, представники судів, правоохоронних органів, провідні та молоді науковці Харківщини.
Захід відкрив перший віце-президент Національної академії правових наук України О.В.Петришин. Він щиро привітав присутніх та подарував Послу Латвійської Республіки фундаментальне п’ятитомне видання Національної академії правових наук України «Правова доктрина України» англійською мовою.
Від імені голови Харківської обласної державної адміністрації І.Л.Райніна, виступив директор Департаменту освіти та науки Харківської обласної державної адміністрації А.В.Бабічев.
Після цього слово дали першому проректору Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ю.П.Битяку, який наприкінці промови вручив Аргіті Даудзе ювілейну медаль та друковане видання до 210-річного ювілею «Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого».
Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ї.В. Д-р Аргіта Даудзе повідомила, що цей захід був запланований ще під час її попередньої зустрічі з  Президентом Національної академії правових наук України, ректором Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого В.Я.Тацієм  та директором Полтавського юридичного інституту Н.О.Гуторової. Завдяки проведенню цього круглого столу з’явилася можливість обміну досвідом та практичними напрацюваннями.
Також із доповідями виступили: депутат, голова підкомітету протидії корупції Комітету оборони, внутрішніх справ та боротьби з корупцією Сейму Латвії Алексейс Лоскутовс − «Антикорупційне законодавство: від теорії  до реалізації (досвід Латвії)»; старший експерт з питань протидії корупції Комітету оборони, внутрішніх справ та боротьби з корупцією Сейму Латвії Інесе Войка − «Прозорість у державному управлінні: латвійські уроки»; завідувач кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України В.Я.Настюк − «Влада та корупція у сучасній Україні: політико-правові проблеми»; завідувач кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України М.В.Буроменський та ін.

По закінчені гості оглянули виставку рідкісної книги та раритетних видань і документів.