Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України С.І.Кубів відвідав Університет і зустрівся із членами вченої ради та Президією НАПрНУ

28-10-2016, 18:11

7i2a7949Зустріч організовано з метою максимально широкого та професійного обговорення реформи інтелектуальної власності як одного із пріоритетів діяльності Уряду на 2016 рік.

На початку заходу ректор Університету В.Я.Тацій представив почесних гостей: Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України С.І.Кубіва; голову Харківської обласної державної адміністрації Ю.О.Світличну та голову Харківської обласної ради С.І.Чернова.

«Всім доброго дня і Слава Україні! Мені дуже приємно бути сьогодні з вами, у середовищі науковців. Багато разів був у Харкові на різних заходах і завжди відчував себе як удома. Ви – еліта, яка цементує права та обов’язки людини і громадянина. Академічна правнича наука має чотири осередки, один із них – у Харкові», – сказав С.І.Кубів.

Одне з ключових завдань реформи – створити прозорий, ефективний, вільний від корупції Національний орган інтелектуальної власності (НОІВ) на базі Укрпатенту шляхом його реорганізації та Державної служби інтелектуальної власності, що ліквідується. Це дозволить суттєво спростити процедури отримання охоронних документів на результати інтелектуальної праці без складних бюрократичних процедур, корупції та зловживань чиновників.

«Уряд України сповідує у своїй діяльності принцип прагматизму, зараз разом з вами ми домоглися стабільності в економічній сфері і плануємо зростання до 3 відсотків у наступному році. Я сам науковець, кандидат математичних наук і знаю, яка ситуація із заробітними платами у вас, якою має бути гідна пенсія науковця і що недооцінено. На щастя, ставлення до науки змінюється завдяки зусиллям Президента України, Верховної Ради та Уряду», – зазначив Степан Іванович.

С.І.Кубів відповів на запитання щодо автономності вишів, фінансування науки, стипендіального забезпечення студентів і подарував бібліотечному фонду Університету фотолітопис «Ще не вмерла України ні слава, ні воля! Шлях нескорених», присвячений 25-ій річниці незалежності України, який висвітлює події сучасної української державності. При цьому Степан Іванович додав: «Коли переступив поріг Університету, відразу зрозумів, що як кажуть, у домі є господар, і в мене від цього стало тепло на душі. Сподіваюся, мій дарунок зміцнить ваш дух і волю».