На міжнародно-правовому факультеті відбулася скайп-зустріч із випускницею, екс-головою студентського самоврядування, нині студенткою університету Відня (Австрія) Вікторією Жунь на тему: «Wanna study abroad? Start now!»

25-11-2014, 17:03

Вікторія розповіла про особливості вступу до магістратури європейських вузів на прикладі Австрії.

З огляду на те, що процедура вступу є довготривалою, Вікторія виокремила етапи, приділивши особливу увагу таким, як підготовка до складання іспитів з англійської мови TOEFL/IELTS та порядок подання необхідних документів.

Є два варіанти вступу на програми магістратури за кордоном: прямий шлях – після отримання диплома бакалавра в Україні, або через підготовчі програми (Pre-Masters).

Перший спосіб досить популярний серед українських студентів. Маючи добру мовну базу, підтверджену сертифікатами на знання англійської, гарні оцінки і, що важливо, бажання, українські студенти можуть відразу вступити до магістратури за кордоном, минаючи різноманітні програми підготовки.

У різних вузах тривалість магістерських програм може бути від 1 до 2 років, залежно від обраної спеціальності. Вимоги до вступу зазвичай майже не відрізняються. Передусім це знання іноземної мови, наприклад, англійської, на рівні «просунутого» (IELTS 6.0–6.5), диплом бакалавра та мотиваційний лист.

На думку Вікторії, така програма, як Pre-Masters (підготовка до магістратури) найкраще підходить для іноземних студентів, які хочуть отримати ступінь магістра, і при цьому не мають достатньої мовної підготовки для навчання в університеті.