На кафедрі міжнародного права відбувся круглий стіл «Круглий стіл щодо сучасних проблем міжнародного права, пов’язаних із подіями на території України в 2014 році», організований за підтримки гуртка з міжнародного права

29-12-2014, 13:28
Захід відкрив член-кореспондент НАПрН України, д.ю.н., завідуючий кафедри міжнародного права, професор М.В.Буроменський.
На круглому столі були обговорені актуальні проблеми міжнародного права, пов’язані з анексією Крима та збройним конфліктом на сході України в 2014 році.
Доцент кафедри міжнародного права, к.ю.н. О.В.Тарасов проаналізував сучасні публікації російських вчених-міжнародників по темі круглого стола.
З доповіддю щодо правового статусу домовленостей між Україною та РФ щодо Чорноморського флоту РФ після анексії виступив доцент кафедри міжнародного права к.ю.н. В.М.Стешенко.
Заступник наукового керівника гуртка, молодший науковий співробітник, здобувач кафедри міжнародного права М.Юрлов надав міжнародно-правову характеристику початку збройного конфлікту на території України в 2014 році.
Староста гуртка міжнародного права, студентка 4 курсу міжнародно-правового факультету В.Полич виступила з доповіддю: «Інформаційна агресія».
У заході також взяли участь викладачі та аспіранти кафедри, студенти господарсько-правового, міжнародно-правового факультетів та курсанти Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України.
Захід відмітився дуже активним обговоренням кожної доповіді. Так, найбільш палкі дебати виникли з питання можливого реформування системи міжнародної безпеки, зокрема перегляд повноважень Ради безпеки ООН, її переформатування.
Було прийнято рішення продовжити подібні наукові форуми в майбутньому з метою знаходження шляхів подолання глибокої кризи системи міжнародних відносин та якнайшвидшого припинення збройного конфлікту на території України.