Національна школа суддів України на факультеті підготовки професійних суддів Університету розпочала спеціальну підготовку кандидатів на посаду судді

04-02-2013, 12:43

Із вітальним словом виступив проректор з навчально-методичної роботи Університету В.В.Комаров, зазначивши: «Перш за все я хочу привітати слухачів курсів, які вже пройшли тестування. Однак шлях, на який ви стали, триває. Звісно, ще слід пройти теоретичне і практичне навчання шестимісячних курсів. Важливо, що всі ми, присутні тут, є однодумцями, оскільки відчуваємо серйозну місію, яку маємо виконати. Я вас поздоровляю із початком навчального року. Впевнений, що він буде вдалим. Я зичу вам успіхів».

Серед присутніх на заході були: член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Л.П.Горбачова, голова Харківського апеляційного адміністративного суду Г.Є.Бершов, начальник територіального управління Державної судової адміністрації України у Харківській області В.В.Остапенко, голова Київського районного суду Харкова, викладач Національної школи суддів України С.Л.Шаренко, декан факультету підготовки професійних суддів Університету В.О.Рум’янцев та ін.

Мета підготовки – допомогти кандидатам розвинути якості та набути вміння й навички, необхідні для виконання їх майбутніх обов’язків судді, завдяки яким вони зможуть приймати законні та обґрунтовані рішення, з повагою ставитися до особи, гарантувати і забезпечувати реалізацію її прав і свобод, поважати особу, дотримуватися норм етики й судової деонтології, а також усвідомлювати високу значимість суду в демократичному суспільстві, інтегрованому в міжнародне середовище.

Суть спеціальної підготовки полягає у формуванні в кандидата на посаду судді фахових умінь і навичок високої моральності та професійної культури ще до заняття посади судді.

Теоретичний та практичний курси проводитимуть провідні викладачі Університету та судді Харкова.