Команда Юридичної клініки Університету вперше взяла участь у Міжнародних змаганнях з консультування клієнтів імені Брауна-Мостена (Канада)

19-05-2016, 11:08

Міжнародні змагання з консультування клієнтів імені Брауна-Мостена – це щорічний захід для переможців національних раундів змагань. У цьому році команда Юридичної клініки вперше виборола право представляти Україну на міжнародному етапі.

Змагання проходили 27-30 квітня у м. Віндзор (Онтаріо, Канада). У них взяли участь команди  Швеції, Шотландії, Ірану, Грузії, Ірландії, Малайзії, Нової Зеландії, Туреччини, Індії, Канади, Великобританії, Австралії, Сполучених Штатів Америки, Польщі, Нідерландів, Північної Ірландії, Німеччини та України.

Команду Юридичну клініки представляли студенти Ольга Іщенко (господарсько-правовий факультет, 5 курс)   та Назарій Жданюк  (Інститут прокуратури та кримінальної юстиції, 4 курс). Тренер − Яна Токар, національний представник − керівник Юридичної клініки Віктор Петрович Янишен.

Змагання проходили у формі консультування клієнта за «сімейним правом» двома практикуючими юристами протягом 45 хвилин. За цей час студентам необхідно було прийняти клієнта, дізнатися про всі обставини його справи, зробити юридичний аналіз ситуації та надати виважені, юридично обґрунтовані шляхи вирішення проблеми клієнта, передбачивши позитивні та негативні наслідки кожного з варіантів. Переможцем стала команда з Нової Зеландії.

Участь команди Юридичної клініки відбулася завдяки підтримці ректорату Університету, Міжнародного фонду «Відродження», Асоціації юридичних клінік України, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, НВФ ТОВ «СЕМАГРО» та ПАТ «Харківська муніципальна страхова компанія».

Також команда приносить слова вдячності української діаспорі в Канаді: директору представництва Світового конгресу українців в Україні Сергію Касянчуку, лідеру української громади у м. Віндзор Петру Мицаку, голові Конгресу українців Канади м. Віндзора Лесі Назаревич, голові Конгресу українців Канади м. Лондона Дар’ї Грицьків, голові Української Кредитової спілки (м. Віндзор) Михайлові Криворучку.