З 21 по 25 травня Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» вперше взяв участь у Міжнародній юридичній олімпіаді «Молодь за мир» з гуманітарного права, яка пройшла на базі університету «МИТСО» у м. Мінськ Республіки Білорусь

31-05-2013, 09:57

Мета Олімпіади – розповсюдження серед студентів знань з гуманітарного права, підтримка молодіжних ініціатив і активної участі молоді в політичному і культурному житті. Конкурс традиційно проводиться як частина глобальної ініціативи Організації Об’єднаних Націй «Академічний вплив», яка об’єднує вищі навчальні заклади з ООН для активної підтримки десяти всесвітньовизнаних принципів прав людини, грамотності, сталого розвитку і вирішення конфліктів.

На цей раз учасники розв’язували питання, пов’язані із законністю застосування військової сили, в тому числі ядерної зброї, у випадку падіння на Землю астероїда. Окрім права військових конфліктів студенти в ході конкурсу познайомилися також із космічним правом, міжнародним правом прав людини, IT правом, тощо. Студенти на практиці демонстрували свої знання з міжнародного права, навички швидко реагувати на нестандартні ситуації, уміння вести переговори. Молодим людям потрібно було в режимі реального і обмеженого часу пропонувати конкретні рішення ситуації с точки зору їх законності, граючи ролі спочатку юридичних консультантів, а потім і представників Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

Конкурс проходив англійською мовою і  зібрав найталановитіших майбутніх юристів із кращих вищих навчальних закладів усього світу, серед яких студенти із Китаю, Куби, Грузії, Кенії, Сінгапуру, Казахстану, Білорусі, Латвії, Молдови, Польщі, Росії, Румунії, Сербії.

На Олімпіаді Університет і Україну представляла команда у складі капітана Анастасії Матвієць (факультет підготовки юристів для МЗС України, 3 курс), Андрія Дашкoвця (факультет підготовки кадрів для Пенсійного фонду України, 4 курс), Аліни Щетініной (факультет підготовки кадрів для Пенсійного фонду України, 4 курс).

В якості членів журі в олімпіаді виступали світові експерти з міжнародного права з Німеччини, Аргентини, Норвегії, Нової Зеландії, Вірменії, Росії і Австралії. За традицією вони прочитали студентам лекції з актуальних проблем міжнародного права, присвятивши особливу увагу правовому регулюванню використання новітніх технологій у військових конфліктах, законності застосування ядерної зброї, індивідуальній відповідальності за військові злочини.