Завершилися два перших етапи Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка та ХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у яких взяли участь понад 50 студентів ІІ-ІІІ курсу Університету

02-12-2013, 17:38

Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Т.Г.Шевченка відбувся на виконання Указу Президента України від 30.10.2010 № 928/2010 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» та  відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 571, листа Міністерства освіти і науки України від 06.09.2013 №1/9-611 «Про проведення ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка».

Мета − вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання у молодого покоління поваги до мови й традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Переможцями мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка стали: В.Яценко (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, ІІІ курс, 11 група), Р.Щербина (Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України, ІІІ курс, 15 група) та К.Луцюк (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, І курс, 3 група).

Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика проведено на виконання Указу Президента України від 09.11.2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», наказу Міністерства освіти і науки України від 13.03.2008 року за № 168 «Про затвердження Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика».

Мета: сприяння утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу, виховання у молодого українства поваги до мови і традицій рідного народу, підвищення рівня мовної освіти й культури, удосконалення навиків майстерного володіння словом, підвищення рівня знань учнів.

У конкурсі з української мови імені Петра Яцика перші три місця вибороли: М.Сидорчук (Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, ІІІ курс, 10 група), Ю.Білоножко (Інститут підготовки кадрів для органів прокуратури України, ІІІ курс, 3 група) та І.Легка (факультет підготовки кадрів для Пенсійного фонду України, ІІІ курс, 1 група).

У січні 2014 року проводитиметься підсумковий етап, визначений Лігою українських меценатів за погодженням з Міністерством освіти і науки.