До Дня української писемності та мови в Університеті пройшли літературні читання «Мова єднає всіх»

10-11-2015, 12:04

Організатори: наукова бібліотека, Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ та кафедра культурології.

Захід відкрила директор бібліотеки Н.П.Пасмор, яка нагадала, що 6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України про встановлення в Україні Дня української писемності та мови. Його відзначають щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.

На початку читань було показано документальний фільм «Українська мова – мова української нації!». Після цього студенти І курсу Інституту підготовки юридичних кадрів для СБУ Т.Кожем’яко, О.Шевченко, Я.Рибак, К.Макарова, Г.Безрук та ін. прочитали вірші видатних українських поетів. Авторські творі виконали А.Попова та Г.Міхайлова.

Також присутні подивилися відеоролик «Слова класиків устами викладачів та студентів Університету», презентацію віртуальної виставки «Що читати? 10 сучасних українських книжок», виставку-інсталяцію книг з фонду бібліотеки «Читаймо рідною – читаймо українською».

Наприкінці до учасників звернувся доцент кафедри культурології В.М.Пивоваров, який окремо зупинився на великих можливостях рідної мови і побажав якомога частіше розмовляти нею.