До Дня української писемності та вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця проведено мовно-літературний конкурс

10-11-2016, 15:31

img_17519 листопада в День української писемності та мови, вшанування преподобного Нестора Літописця наукова бібліотека і кафедра культурології університету провели мовно-літературний конкурс «Джерела української писемності», до якого долучилися студенти Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури та кримінальної юстиції України та студенти Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України.

Виставку книг про джерела писемності та мови, красу українського слова та його значущість у житті кожної людини презентувала завідувач відділу обслуговування І.В.Бова.

Ведучий конкурсу доцент кафедри культурології В.М.Пивоваров привітав усіх учасників дійства зі святом писемності й мови, наголосивши, що цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки, а найголовніше, коли говорити про рідну мову.

З привітальним словом до учасників і побажанням перемоги звернулася доцент кафедри культурології Л.М.Сідак.

Учасники конкурсу змагалися на краще знання української мови, літератури, світової культури. Перший тур стосувався обізнаності конкурсантів у царині книги, писемності. З-поміж питань вікторини найбільш цікавими і складними були про історію виникнення книги, історичні жанри української літератури ХІ-ХІІ ст.

У турі «Мовне асорті» конкурсанти демонстрували знання рідної мови. Цікаво було почути, що у називному відмінку множини слово «дно» – «дена», а іменник «туфлі» у родовому відмінку множини – «туфель», а слово «журнал» українською мовою – «часопис». Також студенти змагалися в редагуванні тексту, правильному наголошуванні слів, знанні фразеології.

На завершення називали твори Т.Г.Шевченка, з яких звучали поетичні рядки, дізнавалися про цікаві факти з життя поета.

За підсумками журі найбільше правильних відповідей у команди студентів Інституту прокуратури та кримінальної юстиції, які й стали переможцями цього цікавого й пізнавального мовно-літературного конкурсу та володарями солодкого призу, наданий профкомом студентів, – торт «Харківський».