До дня місцевого самоврядування в Університеті пройшла IV вузівська науково-практична конференція студентів «Державне будівництво та місцеве самоврядування в сучасних умовах»

07-12-2012, 16:09

Організатори заходу: кафедра державного будівництва та студентське наукове товариство.

Відкрив пленарне засідання доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, проректор з навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш. Він щиро привітав кафедру державного будівництва і присутніх зі святом − днем місцевого самоврядування, розповів про те, наскільки актуально сьогодні питання реформування місцевого самоврядування, яке обговорювалося вчора на засіданні Конституційної Асамблеї та зазначив: «Нам дуже важливо почути думку молоді, ви маєте унікальну можливість бути не тільки свідками, а й учасниками творення конституційної історії України».

На пленарному засіданні виступили: студентка Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України (5 курс, 15 група) А.О.Муртіщева – «Громадські слухання як форма участі територіальної громади у вирішенні місцевих справ»; студент Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України (5 курс, 26 група) С.С.Мироненко – «Проблемні питання делегування повноважень органам місцевого самоврядування»; студент Інституту підготовки кадрів для органів прокуратури України (5 курс, 5 група) І.С.Зінченко – «Роль деяких міжбюджетних трансфертів у формуванні місцевих бюджетів»; студентка Інституту підготовки слідчих кадрів для МВС України (5 курс, 4 група) К.О.Курносова – «Організаційно-правові засади діяльності органів самоорганізації населення України» та ін.

Конференція продовжила роботу за 6 тематичними  напрямами у секціях: «Загальнотеоретичні питання державного будівництва і місцевого самоврядування»; «Проблеми організації та діяльності Верховної Ради України»; «Президент України як інститут державної влади»; «Питання організації роботи органів виконавчої влади України»; «Проблеми правової регламентації органів влади Автономної Республіки Крим, місцевого самоврядування та удосконалення роботи їх органів і посадових осіб»; «Актуальні питання взаємодії та координації в системі органів публічної влади».

За результатами конференції видано збірник тез наукових доповідей та повідомлень.