Гуртком міжнародного права НЮУ імені Ярослава Мудрого проведено III Судові дебати з міжнародного права (III NLU International Law Moot Court Competition)

23-05-2014, 10:58

Захід проводився англійською мовою, за зразком Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition. Дебати проходили у формі  моделювання судового засідання Міжнародного суду ООН, в якому команди грали ролі представників держав, що звертаються до Міжнародного суду ООН для вирішення зустрічних позовних вимог, які викладаються в Завданні Конкурсу (Compromis).

Учасниками конкурсу виступили студенти різних факультетів Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого. Цього року кожній з команд було надано тренера, який вже мав досвід участі у подібних змаганнях. Також тренер та члени команди Philip C. Jessup International Law Moot Court Competition 2014   організували для учасників низку майстер-класів з пошуку наукової літератури, організації роботи з фабулою, публічного виступу, що значно допомогло командам в підготовці.

Захід складався з 3 відбіркових матчів та фіналу. В конкурсі брали участь одиннадцять команд (з яких до фінальної частини потрапили 5) студентів Університету по два гравці в кожній. Переможцями стали Роман Гришин-Грищук (студент 2 курсу ІПКОЮ) та Михайло Солдатенко (студент 2 курсу ІПКОЮ). Звання кращого спікера отримав Олександр Усиков (курсант 2 курсу ІПЮК для СБУ).

Лава суддів була представлена в наступному складі:

Сенаторова Оксана Василівна –  к.ю.н., доц. кафедри міжнародного права НЮУ ім. Ярослава Мудрого, керівник гуртку міжнародного права НЮУ імені Ярослава Мудрого.

Трагнюк Олеся Янівна – к.ю.н., доцент кафедри міжнародного права НЮУ ім. Ярослава Мудрого, науковий керівник гуртку з права ЕС.

Гришко Сергій – юрист в CMS Cameron McKenna (Київ), магістр права Лондонського університету Queen Mary (Великобританія), випускник міжнародно-правового факультету НЮУ імені Ярослава Мудрого (2003 рік).

Волков Олександр – юрист в ЮБ “Єгоров, Пугінський, Афанасьєв і Партнери” (Київ), магістр права Pepperdine University (США), випускник  НЮУ імені Ярослава Мудрого ( 2009 рік).

Кривенко Олександр – третейський суддя, юрист ЮК “Шкребець і Партнери”, випускник НЮУ імені Ярослава Мудрого (2012 рік).

Юрлов Микола – молодший науковий співробітник ІПЮК для СБУ НЮУ імені Ярослава Мудрого, учасник значної кількості всеукраїнських та міжнародних муткортів, заступник керівника гуртку міжнародного права.

Матвієць Анастасія – учасниця значної кількості всеукраїнських та міжнародних муткортів, староста гуртку міжнародного права, студентка 4 курсу міжнародно-правового факультету.

Студенти-переможці отримали нагороди: унікальні кубки та грамоти, які від імені ректорату вручив проректор з навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш. Також кращі команди отримали підручники з міжнародного права. Юрій Григорович підкреслив важливість розвитку ораторських навичок та професійної англійської мови для студентів-правників та висловив подяку організаторам та суддям конкурсу.