В Інституті підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Університету розпочато проведення комплексу заходів, присвячених Дню партизанської слави

21-09-2016, 12:36

17 вересня курсанти та співробітники Інституту взяли участь у відкритті меморіальної дошки, яке проходило у с.Знам’янка, Нововодолажського району Харківської області, присвяченої загиблим підпільникам та учасникам партизанського руху в роки Другої світової війни, які воювали у складі партизанського загону під командуванням С.О.Либи.

На заході були присутні представники адміністрації Нововодолажського району, громадськості, ветерани Другої світової війни, які вшанували пам’ять загиблих борців з фашистськими загарбниками хвилиною мовчання та здійснили покладання квітів.

Також, 17 вересня за участю курсантів 1-го курсу та співробітників Інституту, було проведено тематичний захід патріотичного спрямування з відвідуванням місць бойової слави та музейних комплексів, присвячених пам’яті загиблих підпільників та партизанів Харківщини за маршрутом с.Тарановка – с.Соколово (Зміївський район, Харківської обл.).

Під час заходу курсанти відвідали Таранівський музей гвардійців-широнинців, експозиція якого присвячена подвигу взводу радянських солдатів під командуванням лейтенанта П.Широніна, який утримував залізничний переїзд Беспалівка від нападу нацистів, Меморіал воїнам, які загинули у боях біля с.Таранова, де вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів та хвилиною мовчання. Після чого, курсанти здійснили піший перехід з елементами військового квесту за маршрутом с.Тарановка – с.Соколово, який пролягав по місцях бойової слави партизанських загонів, які діяли в роки Другої світової війни на території Зміївського району Харківської області. По закінченню переходу на курсантів чекала польова каша у мальовничому місці біля с.Соколово. У самому с.Соколово курсанти відвідали музей бойового братерства та переглянули експозиції присвячені бойовому хрещенню чехословацького батальйону в боях під с.Соколово під командуванням підполковника Л.Свободи, який разом з радянськими солдатами тримав оборону по річці Мож, щоб уповільнити наступ німецьких військ на Харків у березні 1943 року.