В Інституті підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Університету проведено низку заходів з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору в Україні

30-11-2015, 12:55

25 листопада курсанти Інституту віддали данину пам’яті тим, хто загинув внаслідок геноциду, направленого на знищення українців, здійснивши ритуал покладання квітів до меморіального комплексу пам’яті жертвам Голодомору 1932-1933 років.

26 листопада з метою вивчення історичної спадщини, усвідомлення особовим складом причин, масштабів та наслідків трагічних подій Голодомору 1932-1933 років, організованого тоталітарним сталінським режимом та направленого на підрив національного духу і знищення українського народу, з постійним та змінним складом Інституту, а також представниками курсів підвищення кваліфікації проведено тематичний вечір за участю співробітника СБ України, який безпосередньо брав участь у розслідуванні кримінальної справи щодо геноциду українського народу  1932-1933 років. Під час заходу присутні мали змогу дізнатись про обставини виникнення Голодомору в Україні, ознайомитись з копіями архівних документів, які увійшли до матеріалів кримінальної справи, а також з іншими фактами, які підтверджують геноцид українського народу тоталітарною владою Радянського Союзу у ті часи.

27 листопада курсанти та співробітники навчального підрозділу взяли участь у презентації добірки у кількості п’ятдесяти видань з історії України та національно-визвольного руху, створених за розсекреченими матеріалами архівів Служби безпеки України та інших історичних джерел, яка проходила у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого.

28 листопада особовий склад Інституту вшанував пам’ять українців – жертв Голодоморів хвилиною мовчання та запалив свічки на знак жалоби за мільйонами загиблих.

23-30 листопада на вшанування пам’яті жертв Голодомору в Інституті організовано та проведено фотовиставку, а також виставку документальної, художньої та мемуарної літератури, присвяченої подіям тих років.