В Інституті підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України проведено комплекс заходів з Дня партизанської слави

25-09-2015, 10:15

20 вересня курсанти Інституту відвідали Харківський історичний музей, де прослухали лекцію, переглянули експозицію та документальні кіноматеріали про партизанський рух в Україні. Цього ж дня, в стінах Інституту курсанти та співробітники зустрілись з Головою Харківського обласного комітету міжнародного українського союзу учасників війни полковником запасу П.Є. Конюшенком та учасником партизанського руху, кавалером ордена «Червона Зірка», орденів «За мужність» та «За заслуги» ІІІ ступеня О.П. Пєтуховим, який приймав участь у бойових діях проти фашистських загарбників у складі партизанських з’єднань С.А. Ковпака та О.Ф. Федорова.

21 вересня з курсантами першого курсу проведено тематичний вечір під назвою «Партизанський рух України в роки Другої світової війни», під час якого було обговорено значення партизанського руху в Україні, а також його неоціненний внесок у справу Великої Перемоги над нацизмом.

22 вересня курсанти та співробітники Інституту взяли участь у загальноміському заході, що проходив за участю ветеранів-учасників партизанського руху на Слобожанщині та представників Київської районної адміністрації Харківської міської ради, під час якого разом з громадськістю м. Харкова та області здійснили покладання квітів до Пам’ятника партизанам та підпільникам Харківщини. Усвідомленню значення співробітників органів державної безпеки у координації та організації партизанського руху в Україні під час фашистської окупації сприяло проведення з особовим складом 1 курсу тематичної лекції під назвою «Участь спецслужб у координації партизанського руху України за часів Другої світової війни».

З метою виховання у особового складу почуття патріотизму, поваги до героїчного минулого України та шанобливого ставлення до ветеранів-підпільників, було організовано відвідування курсантами ветеранів Другої світової війни за місцем їх проживання: капітана у відставці О.П. Пєтухова та ветерана-підпільника С.Г. Михайловича.

Крім того, з метою вшанування воїнів-визволителів, які загинули в роки Другої світової війни упорядковано могили Героїв Радянського Союзу: М.П. Титова, А.В. Петрова та В.М. Косова, а також наведено порядок біля Братської могили воїнів-визволителів на 8 міському кладовищі.