Ректор Університету В.Я.Тацій зустрівся з представниками органів студентського самоврядування, профспілкової організації та наукового товариства студентів та аспірантів

05-12-2013, 10:04

Ректор стисло розповів зібранню про три останні десятиріччя роботи  Університету, що збіглися в часі з набуттям Україною державності й зрушеннями в житті усього нашого суспільства. Цей період був надзвичайно непростим для країни, усієї системи освіти в цілому та нашого вузу зокрема. Університет з честю витримав усе і подолав складнощі, а головне змінив номенклатуру спеціальностей відповідно до вимог національної економіки й потреб часу та набув нового статусу. Сьогодні, нагадав Василь Якович, Національний університет  «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» міцно утримує лідерські позиції в рейтингах національних вишів.

В.Я.Тацій зупинився на всіх інших показниках вузу, а саме на створених умовах для нормальної роботи студентів, їх проживанні, харчуванні, заняттях спортом, творчістю. Це складові, без яких не можна виховати гармонійно розвинену особистість і, у майбутньому, справжнього фахівця.

Студент, навіть якщо він не залучений у всі ці сфери діяльності ВНЗ, змінюється. Середовище змінює людину, а це має принципове значення. Ректор поділився зі студентами власними враженнями та спогадами. Через 10 років після відкриття одного з найбільш потужних навчальних корпусів по вулиці Динамівській, 4, до нас приїхав Президент Польщі Олександр Кваснєвський. Ми організували йому зустріч зі студентами. Все пройшло добре, і раптом він у мене питає: «Пане ректор, а це у Вас аудиторія для прийому почесних гостей?». Я відповів: «Чому ж? Це звичайна аудиторія, тут читають лекції, студенти готуються». О.Кваснєвський сказав: «Я теж був студентом, але не пам’ятаю, щоб у нас були такі аудиторії! Парти не подряпані, ніяких написів немає». Я йому запропонував пройти по всіх аудиторіях і залах, гарантуючи, що він ніде не знайде зіпсованих меблів, пошкоджених стін, сміття в коридорі тощо. Він обійшов кілька залів і переконався у правдивості моїх слів. Після цієї зустрічі і я зрозумів, що місце перебування та навчання студента має величезне значення для його виховання. Навіть недбайливий студент, коли його оточує краса, порядок і чистота, стає іншим.

Сьогодні у ВУЗі створені майже всі необхідні умови для гармонійного розвитку. Тому сьогодні можна з упевненістю сказати, що наш ВНЗ − один з кращих, і поза всяким сумнівом у нього велике майбутнє.

«Я глибоко переконаний у тому, що студент нашого ВУЗу, враховуючи його непросту роботу в майбутньому, має бути фізично здоровою людиною. 75% абітурієнтів − це люди з серйозними проблемами зі здоров’ям. Я завжди радію, коли на «виході» ця цифра зменшується. Це можна зробити тільки за рахунок підвищення фізичної культури та спортивної роботи. Якщо ми не навчимо студента самостійно думати про своє здоров’я, у майбутньому йому буде важко», − сказав В.Я.Тацій.

Запитання і пропозиції, з якими після виступу ректора виходили студенти до мікрофона, стосувалися дуже широкого кола проблем: від скорочення державного замовлення на 50% до умов та особливостей вступу до аспірантури, від інтеграції вузу у світовий простір  і поширення міжнародних зв’язків Університету до актуальних питань працевлаштування випускників, від перспектив та можливості переводу з одного факультету на інший до зміни розкладу роботи буфету у гуртожитку та розміщення додаткових банкоматів у гуртожитках тощо. Тож невдовзі зустріч перетворилася на бесіду, яка була, безумовно, цікавою як для студентів, так і для керівництва Університету.