16-02-2015, 15:43
В Університеті пройшов круглий стіл «Застосування норм міжнародного гуманітарного, національного кримінального та кримінального процесуального права в ході проведення антитерористичної операції на Сході України»Захід проведено Інститутом підготовки юридичних кадрів для СБУ спільно з кафедрами кримінального процесу, кримінального та міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, за участю науковців шести вищих навчальних закладів України, під час підвищення кваліфікації співробітників слідчих підрозділів Головного слідчого та 13 регіональних органів СБ України.
Під час відкриття доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України, проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А.П.Гетьман, зазначив, що Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого поєднав практичних співробітників – слідчих СБ України, які зараз підвищують кваліфікацію в університеті, та кращих вітчизняних вчених – фахівців у галузях міжнародного гуманітарного права, кримінального права та процесу. Взаємодія передової науки з практичною складовою дозволить підвищити ефективність правоохоронної діяльності силових структур України, задіяних в АТО та дозволить виявити проблемні питання, які потребують термінового наукового вирішення.
Науковці та практики обговорили питання застосування міжнародного гуманітарного права на Сході України, розмежування злочинів проти основ національної безпеки України зі злочинами проти миру та безпеки людства, особливого режиму досудового розслідування в умовах проведення антитерористичної операції, особливостей доказування, торкнулися проблем визначення правового статусу комбатантів, обрання та застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та ін.
За результатами обговорення буде випущено збірник тез виступів, якій заплановано направити до функціональних підрозділів Центрального управління, регіональних органів СБ України та усіх зацікавлених установ, які брали участь у круглому столі.