В Університеті проведено презентацію програми наукових обмінів імені Фулбрайта в Україні для студентів старших курсів, аспірантів та викладачів

16-04-2015, 12:01

Olga Kroytor IMF Washington DC and now in EBRD LondonЗаснована в 1946 році програма імені Фулбрайта є найстарішою і найбільш престижною міжнародною програмою обміну вченими та студентами, що фінансується урядом Сполучених Штатів Америки. Сьогодні вона підтримує академічні обміни з більш ніж 155 країнами світу.

Презентацію провела координатор програми імені Фулбрайта в Україні для студентів і молодих учених І.Л.Бариш. Вона зазначила, що в Україні програма почала діяти з 1992 року; за цей час стажування в Америці пройшла велика кількість українських студентів і викладачів, зокрема Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого займає перше місце серед випускників програми та, у якості прикладу, згадала випускницю програми та Університету − Ольгу Кройтор, яка працювала у МВФ у Вашингтоні, а нині є співробітником Світового банку (Міжнародного банку реконструкції та розвитку у Лондоні);  фулбрайтівськими стипендіатами були доцент кафедри цивільного права В.М.Крижна (Fulbright Scholar Program) та А.С.Лукаш, викладач кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права (Fulbright Faculty Development Program); двічі стипендіатом Фулбрайта був В.В.Речицький, доцент кафедри конституційного права України.

Своїм досвідом наукового стажування в США поділилися присутні на заході професор кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права О.Ю.Шостко та доцент кафедри конституційного права України О.В.Нестеренко.

І.Л.Бариш відзначила високий рівень підготовки наших викладачів та студентів, глибину їх знань предмета та іноземної мови; оголосила перелік усіх конкурсів програми на наступний рік (Fulbright Scholar Program, Fulbright Faculty Development Program,  Fulbright Graduate Student Program); розповіла про особливості кожного конкурсу програми, етапи відбору, вимоги до кандидатів, достатній рівень володіння англійською мовою у балах, кінцевий термін подання документів, вимоги надання візи J-1, яку отримають учасники програми, щомісячну стипендію, медичне страхування, безкоштовний проїзд в обидва кінця тощо.

Інна Леонідівна також анонсувала візит до Університету 18-25 травня американського професора Кристофера Келлі у рамках програми імені Фулбрайта.

Додаткова та більш детальна інформація на сайті: www.fulbright.org.ua