В Університеті проведено польсько-український семінар «Посилення контролюючої функції судової влади в системі рівноваги органів влади в Україні»

04-10-2013, 15:06

Організатори − Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ (http://www.pauci.org/ua/) разом із партнерами з навчальних закладів: Донецького національного університету;  Львівського національного університету імені І.Франка; Національного університету «Києво-Могилянська Академія» (Київ); Національного університету «Одеська юридична академія»; Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»; Таврійського національного університету імені В.Вернадського (Сімферополь).

Цілі семінару − посилення розуміння  молодими українськими  юристами  і журналістами  важливості  незалежності  судочинства  в системі  поділу  державної влади  в Україні; наведення прикладів діяльності польських судів і трибуналів у справах, де однією із сторін є  органи державної влади  чи місцевого самоврядування, а також у справах між цими суб’єктами; популяризація етичних норм поведінки в судочинстві; залучення молодих українців до дискусії про стан української правової системи і надання пропозицій щодо її реформування.

Семінар відбувся у форматі телемосту з Національним університетом «Одеська юридична академія».

Захід відкрили Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Ян Гранат, проректор з навчально-методичної роботи Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» Вячеслав Комаров та заступник директора Фундації ПАУСІ Кшиштоф Фільцек.

Семінар складався з двох частин: I сесія – «Незалежність суддів» та II сесія –  «Проблеми в реалізації правосуддя», на яких із доповідями виступили: суддя районного суду, член Асоціації польських суддів «Iustitia», у минулому суддя Міжнародного трибуналу в Косово та консул Республіки Польща в Італії Анна Беднарек; суддя, голова Варшавського відділення Асоціації польських суддів «Iustitia» Лукаш Пебяк; голова Київського районного суду м.Харків, викладач Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» Світлана Шаренко; професор, завідувач кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» Іван Марочкін; представник Центрального антикорупційного бюро Польщі Павел Рутковськийсудовий виконавець районного суду в Тухолі (Польща), член Державної ради судових виконавців Малгожата Вольни.