В Університеті проведено круглий стіл, присвячений Дню відновлення незалежності Литовської Республіки

14-03-2016, 11:54

Організатори – Посольство Литовської Республіки в Україні, Студентський Сенат Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківський осередок Ліги студентів Асоціації правників України.

У засіданні взяли участь Посол Литовської Республіки М.Януконіс, проректор з навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш, Президент асоціації правників України Д.В.Бугай,  студенти Вільнюського університету (Литва) та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Захід відкрив проректор з навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш, який зазначив, що Університет є прикладом відкритості і готовності до того, як потрібно відгукуватися на пропозиції про дружбу і співпрацю, а також брати участь в нових проектах. Завдяки зусиллям посольства і вузівської спільноти Литовської Республіки, ми маємо унікальну можливість протягом двох років готувати фахівців за програмами двох дипломів.

У своїй промові Посол Литовської Республіки М.Януконіс  окремо зупинився на давній дружбі нашіх народів, наголосив, що Литва підтримує європейське прагнення України та всіяко сприяє просуванню її на міжнародній арені,  закликав продовжувати  відкритий діалог, тісне  співробітництво.

Також до присутніх звернувся Президент асоціації правників України Д.В.Бугай, який додав, що сьогодні, як ніколи потрібно налагоджувати двосторонні зв’язки, не офіційні, а реальні, а самим наймобільнішим і таким, що швидко реагує на виклики сучасності є студентство. За ним – наше європейське майбутнє. І круглий стіл, який сьогодні проходить, зайвий раз доводить, що в Україні зароджується нове демократичне громадянське суспільство.

Круглий стіл був присвячений актуальним шляхам розвитку україно-литовських відносин у історичному та сучасному аспектах. В обговоренні взяли участь гості з Вільнюського університету та студенти НЮУ імені Ярослава Мудрого.