В Університеті відбулося II засідання Харківської регіональної ради з питань реформи юстиції «Проблеми реформування кримінальної юстиції в Україні»

05-02-2016, 10:10

Регіональний майданчик «Рада юстиції» для постійного спілкування представників регіональної судової та виконавчої влади, прокуратури, науковців і обговорення ключових питань конституційних реформ створено на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого 18 листопада 2015 року в рамках імплементації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки, за ініціативою Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції України».

У заході взяли участь представники прокуратури Харківської області, Головного управління національної поліції України в Харківській області, судді апеляційного суду, судів міста і області, адвокати, громадські діячі, науковці Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, представники ОБСЄ, національні та зарубіжні експерти (усього понад 40 учасників).

Учасників привітав проректор з навчальної роботи Університету Ю.Г.Барабаш, який наголосив на важливості заходу у зв’язку із конституційними реформами, які відбуваються у нашій державі, та відзначив актуальність тем, які винесені на порядок денний. Він побажав плідної роботи та висловив сподівання, що дискусія стане цікавою та конструктивною.

Модератором засідання виступив керівник Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції України», член Ради з питань судової реформи при Президенті України, член Конституційної комісії доктор В.Валанчюс та завідувачка кафедри кримінального процесу О.В.Капліна.

Під час засідання обговорювалися питання пов’язані із забезпеченням реальної змагальності сторін у кримінальному процесі та визначенням нової ролі прокуратури та адвокатури у світлі змін до Конституції. Увага була звернена на окремі недоліки профільного законодавства та необхідність його удосконалення. Також відбулася презентація результатів Всеукраїнського опитування «Реформування кримінальної юстиції в Україні: погляди учасників кримінального процесу» (доповідачі – національні експерти Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Ю.Землицька, Н.Дрьоміна-Волох).

На питання учасників відповів міжнародний експерт Проекту з питань реформування прокуратури Л.Герен. Власним баченням шляхів вирішення проблем поділилися: начальник відділу організації роботи, контролю виконання і систематизації законодавства прокуратури Харківської області О.П.Бабіков, заступник начальника слідчого управління ГУ НП України в Харківській області А.В.Шарнін, голова Київського районного суду м.Харкова С.Л.Шаренко, адвокат, Голова Харківського відділення АПУ М.М.Шевердін, завідувачка кафедри кримінального процесу та оперативно-розшукової діяльності О.Г.Шило, доценти кафедри організації судових та правоохоронних органів Університету В.С.Бабкова, В.В.Кривобок та ін.