В Університеті відбулося I Всеукраїнське модельне засідання Конституційного Суду України за участі Голови КСУ Ю.В.Бауліна

15-12-2014, 16:36

12-13 грудня 2014 року пройшло I Всеукраїнське модельне засідання Конституційного Суду України, за ініціативою Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого спільно із Конституційним Судом України та Асоціацією випускників Університету.

У заході брали участь вісім команд: 1. «KUL», Київський університет права НАН України, м. Київ; 2. «Ad Astra», Національний університет «Одеська юридична академія», м. Одеса; 3. «ELEGANTI  A JURIS», Юридичний інститут Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Івано-Франківськ; 4. «Ангард», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, м. Харків; 5. «Орден Фенікса», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, м. Харків; 6. «Lawyers», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, м. Харків; «ЧЕstudents», Чернівецький національний юридичний університет ім. Юрія Федьковича, м. Чернівці; «East West», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого,  м. Харків. Кожна команда складалася з трьох учасників, один з яких обирався суддею студентського КСУ.
Засідання відкрили: проректор з навчальної роботи Ю. Г. Барабаш, голова студентського наукового товариства, заступник декана ІПКОЮ Д.О.Білінський, відповідальний секретар Асоціації випускників України А.О.Булгаков. Побажавши усім учасникам успіхів та отримати нові знання, Ю. Г. Барабаш зазначив, що головне не перемога, а участь. У рамках відкриття доцент кафедри Конституційного права О. П. Євсєєв прочитав учасникам лекцію стосовно організації роботи Конституційного Суду. Після чого відбулося жеребкування, на якому були поділені ролі учасників конституційного провадження.
Наприкінці першого дня учасники прослухали лекцію за темою фабули I Всеукраїнського модельного засідання Конституційного Суду України «Соціальні права». Лекцію читав доцент кафедри Конституційного права С. Ю.Лукаш.
Другий день I Всеукраїнського модельного засідання Конституційного Суду України почалося із вступного слова Голова Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України Ю.В.Баулін. Юрій Васильович наголосив на основних моментах, яких потрібно дотримуватися на пленарному засіданні Конституційного Суду. Після чого розпочався розгляд справи.
Відповідно до порядку денного на пленарне засідання Конституційного Суду України внесено питання про початок розгляду справи №30-10/2014 за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо відповідності Конституції України (конституційності) ЗУ «Про внесення змін до Конституції України», яким скасовуються положення ст. 48 Конституції України у формі усного слухання. Справу розглядали колегіально у складі 12 суддів.
Учасники конституційного провадження доповідали пояснення справи,  знайомилися  з поясненнями інших учасників провадження та відповідали на поставлені питання. КСУ виніс рішення стосовно справи.

Останнє слово було надано голові КСУ Ю.В.Бауліну, який привітав учасників засідання з першим проведення Всеукраїнського модельного засідання Конституційного Суду України. Після чого відбулося нагородження. Кожна команда отримала сертифікати та подарунки від організаторів. Юрій Васильович також нагородив учасників моделювання спеціальними подарунками.