В Університеті відбувся майстер-клас «Роль жінки-юриста в сучасному світі» доцента кафедри кримінального права №1 О.В.Харитонової

05-03-2013, 22:11

На початку зустрічі О.В.Харитонова навела приклади з історії про жінок-юристів.

Зокрема, про нелегкий шлях першої жінки-адвоката в Росії уродженки Полтавщини Катерини Флейшиц. Закінчивши Сорбону й Петербурзький університет, у 1909 р. подала документи в адвокатуру й стала помічником присяжного повіреного. Однак виступати в суді їй не дозволили. Коли вона спробувала це зробити, прокурор запротестував і залишив судове засідання. Суд визнав участь жінки у процесі можливою, однак міністр юстиції Іван Щигловітов, який звернувся з цього приводу із запитом до Сенату, роз’яснив, що «під особами, які закінчили юридичний факультет одного з університетів, і такими, що мають право бути адвокатами, розумілися в російському законі виключно особи чоловічої статі». Тому Катерину Флейшиц виключили з адвокатури. Згодом вона зайнялася науковою роботою й стала першим доктором юридичних наук у Росії.

О.В.Харитонова розповіла про одну із авторів Декларації з прав людини 1948 року Елеонору Рузвельт, адвокатську практику Хіларі Клинтон, а також про мрію стати юристом колишнього прем’єр-міністра  Великої Британії Маргарет Тетчер і зміну її кар’єри після отримання юридичної освіти.

Доцент Харитонова зазначила, що жінки дедалі більше посідають однакові кількісні і якісні позиції з чоловіками. Жінки стають юристами, приваблені статусом, цікавістю роботою, якій вони присвячують майже весь свій час, встигаючи при цьому приділити максимум уваги сім’ї.

О.В.Харитонова наголосила: «Взагалі юридична професія − це постійна внутрішня і зовнішня робота, у сенсі пошуку істини та внутрішнього балансу, а також мудрості».

Наприкінці зустрічі Олена Володимирівна відповіла на чисельні питання студентів та побажала успіхів у навчанні.