Відбулося IV засідання Харківської регіональної ради з питань реформи системи юстиції, присвячене проблемам реформування виконавчого провадження в Україні

28-04-2016, 17:22

Організатор: Проект  Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Рада з питань судової реформи при Президентові України, відділення АПУ в Харківській області, кафедра цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У заході взяли участь представники управління юстиції, державної виконавчої служби, нотаріату, суддівського корпусу, адвокатури, банківської системи, неурядових організацій, а також експерти в галузі права, представники громадськості.

Відкрив круглий стіл проректор з навчальної роботи Ю.Г. Барабаш, який зазначив, що реформування системи виконавчих проваджень визначено в Україні серед пріоритетних, зокрема, Стратегією сталого розвитку «Україна-2020» та Стратегією реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 рр. Розуміння ключових цілей та завдань цих реформ, а також врахування найкращих практик зарубіжних країн у цій сфері,  має надзвичайно важливе значення для розбудови демократичної, правової держави.

Модератором засідання виступив Довидас Віткаускас, головний експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні». Він поділився досвідом щодо найбільш ефективних систем виконавчого провадження у європейських країнах.

Безумовний інтерес і жваві дискусії викликали доповіді спікерів. Так, Костянтин Сілкін, перший заступник Директора Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, звернув увагу присутніх на основні моменти Проектів Законів «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та  «Про виконавче провадження». Лариса Швецова, суддя апеляційного суду Харківської області розказала про оптимізація ролі судів у новій системі виконавчого провадження та проблеми виконання судових рішень.