Відбулося урочисте вручення сертифікатів слухачам освітньої програми ІТ-право

24-06-2016, 12:04

Захід відкрив проректор з навчальної роботи Юрій Барабаш, який привітав випускників і розповів про розвиток сертифікатних програм. Також він наголосив на перспективах впровадження магістерської програми з права у сфері інформаційних технологій.

Керівник програми Ольга Сімсон підбила підсумки виконання програми ІТ-право, зазначивши, що це перша в Україні програма юридичної освіти, побудована за принципом орієнтованості на певну галузь економіки − інформаційних технологій, яка бурхливо розвивається останнім часом. ІТ-право  створено у співавторстві з майбутніми роботодавцями, які брали участь в атестації студентів.

Американський партнер програми IT-право, професор юридичного факультету Корнельського університету Чарльз Уайтхед,  поділився планами щодо подальшої співпраці з CornellTech, зокрема впровадження програми «Підприємництво, право і технології». Уайтхед також додав, що один із слухачів продовжить безкоштовне навчання у Корнельському університеті (США).

Виконавчий директор Харківського IT-кластеру Наталія Виноградська охарактеризувала стан IT-ринку в регіоні, давши зрозуміти слухачам, що  юридичне обслуговування галузі має великі перспективи. Вона зазначила, що завдяки зусиллям кластера 12 студентів були працевлаштовані на стажування (AltexSoft UA, NIX SolutionsLtd, ART LEMON, Artjoker, Houston, DB BestTechnologies, юридична компанія «VEK LEGAL Group», Роман Лихачов і партнери).

Голова правового комітету IT-кластеру Іванна Погребняк розповіла про проект, який реалізується разом зі студентами з  конструювання ІТ-договорів. Іванна додала, що програма ІТ-право виступає тією ланкою, яка поєднує юристів і сферу ІТ.

Представник компанії Artjoker Тетяна Семенченко, яка виступила від імені роботодавців, високо оцінила рівень підготовки студентів.

Зі словами подяки за надану можливість здобути нові знання і перспективи професійного зростання юриста в IT-галузі від імені слухачів виступила Мирослава Калашник.

За перший рік провадження програми  (2015/2016 р. ) студенти вивчали 18 предметів, серед яких такі унікальні дисципліни, як електронний уряд і смарт-сіті, кіберзлочинність та форензіка, інформаційна безпека, електронна комерція і послуги, договори в ІТ, право у виробництві ігор, введення в розробку програмного забезпечення, практикум за ліцензійними договорами, залучення венчурного капіталу і інкорпорування стартап компаній, оподаткування в ІТ, а також питання ІТ в Угоді про асоціацію України і ЄС.

Лекції читали представники CornellTech, НarvardLawSchool, FordhamLawSchool; топових юридичних фірм, які обслуговують ІТ-сектор: PepperHamilton (Boston), WilmerHale (Boston), CoolyGodward (NewYork), Dentons (NewYork), WilsonSonsini (NewYork); інструктори: з Kharkiv IT cluster, проекту IT-Tuning, ІТ-фірм AltexSoft UA, NikaEntertainment, TEAM International (Kharkiv), юридичних фірм: Юридична фірма «ОМП» (Київ), Кобрин і партнери (Харків).и

На курсі навчалося 47 студентів і 15 слухачів з вищою освітою. Сертифікати отримали 28 студентів (14 високого рівня і 14 середнього) та  14 слухачів з вищою освітою.