Відбулися ІІ Харківські міжнародно-правові читання, присвячені пам’яті професорів М.В.Яновського і В.С.Семенова

22-11-2016, 12:05

Організатор конференції: кафедра міжнародного права Національного юридичного університет імені Ярослава Мудрого

До учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи Університету А.П.Гетьман, який відзначив: «Наша конференція – це один з багатьох наукових заходів з нагоди відзначення Всеукраїнського тижня прав людини, який проводиться у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого. Цей тиждень – гарна нагода нагадати про постійну потребу в удосконаленні міжнародних, регіональних і вітчизняних механізмів захисту прав людини, а також засвідчити відданість системі цінностей, на яких побудований Європейський Союз, до якого прагне вступити Україна. Невипадково, що значна частина доповідей, яка заявлена в програмі конференції, так чи інакше присвячена саме проблемі удосконалення міжнародно-правого забезпечення прав людини.

Про актуальність і практичну значущість  конференції і проблем, які на ній будуть обговорюватися, свідчить той факт, що в роботі конференції приймає участь біля 200 правників і молодих науковців, які зібралися у цій залі та які представили свої наукові статті з найбільш важливих проблем міжнародного права до оргкомітету конференції».

Із доповідями виступили: професор кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.В.Сердюк – «Практика Європейського суду з прав людини в українському судочинстві: прикладні аспекти», директор ГО «Французький альянс» у м.Харкові, магістр політичних наук Тімоте де Майар – «Права людини: універсальність і культурний релятивізм», професор кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.В.Тарасов – «Правова морфологія в конексті національно-правової імплементації міжнародних зобов’язань», доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.В.Сенаторова – «Кваліфікація збройного конфлікту в Україні в звіті прокурора Міжнародного кримінального суду: міжнародно-правові підстави та наслідки», заведувач кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого І.В.Яковюк – «Балто-Чорноморський союз: аналіз досвіду поглиблення військово-політичного співробітництва на початку ХХ ст.», доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого О.Я.Трагнюк – «Деякі аспекти військового та оборонного співробітництва України і ЄС на сучасному етапі», доцент кафедри міжнародного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Т.В.Комарова «Роль міжнародного права у практиці Суду Європейського Союзу», студентка 2 курсу Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А.І.Попова – «Становлення та сучасний стан діяльності Міжнародного Кримінального Суду» та ін.

За результатами конференції буде видано збірник тез наукових доповідей та повідомлень.