Відбулися урочисті заходи з нагоди святкування 70-ї річниці Великої Перемоги

07-05-2015, 16:18

«Свято Великої Перемоги об’єднує всі покоління, наповнює  відчуттям гордості за нашу країну та ратні подвиги дідів і батьків, що відстояли право багатьох народів бути вільними. Пам’ять про них непідвладна часу, як непідвладна часу любов до Батьківщини. Обов’язок нинішніх поколінь – бути гідними продовжувачами справи переможців. Світла і вічна їм пам’ять!», − сказав ректор В.Я.Тацій перед покладанням квітів до могил ветеранів війни − видатних вчених, які працювали тривалий час у вузі: В.В.Сташиса, О.І.Свєчкарьова, А.Й.Рогожина, М.М.Страхова, В.П.Маслова, М.В.Цвіка, Р.С.Павловського.

На святкування запросили ветеранів, учасників бойових дій, а також студентів, викладачів та співробітників Університету.

Під час зустрічі з ветеранами В.Я.Тацій. зазначив:  «Настане час, коли останній солдат Другої світової залишить нас, а разом із ним у спогади відійде ціле покоління. Із словами глибокої пошани я звертаюся до наших ветеранів, учасників війни, яких, на жаль, щороку стає все менше. На вашому прикладі виховано не одне покоління. І, незважаючи на похилий вік, ви продовжуєте нести правду про ті жорстокі часи, надихаєте берегти скарбницю пам’яті нашого народу, передаєте багатий життєвий досвід тим, кому ще тільки належить зміцнювати славу і могутність нашої країни. Подвиги наших дідів, батьків та матерів сповнені глибоким патріотизмом, і сьогодні надихають молоде покоління. Ви вчите молодь любити рідну землю і виховуєте відчуття відповідальності за нашу Вітчизну. Низький вам уклін, шановні переможці, і сердечні слова вдячності».

Відповідно до наказу ректора з нагоди святкування 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни нагороджено почесною грамотою Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та грошовою премією учасників бойових дій та учасників війни, які багато років працювали в Університеті і нині на заслуженому відпочинку: Федора Павловича Герасимова, Раїсу Петрівну Зубкову, Ганну Іванівну Калініченко, Євгенію Семенівну Котелевську, Степана Васильовича Коткова та Віолетту Омелянівну Коновалову.

Разом із курсантами та студентами Університету ветерани поклали квіти до пам’ятника викладачам, працівникам та студентам вишу, які загинули у Другій світовій війні. Учасники заходу Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у роки війни.

У Палаці студентів відбувся святковий концерт для ветеранів, професорсько-викладацького складу та співробітників Університету.