Відбулася регіональна науково-практична конференція «Конституційні права та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»

25-04-2016, 15:14

Організатори: Харківська обласна державна адміністрація, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Ініціативна група з представлення інтересів та захисту Конституційних прав людини, громадянина, члена територіальної громади зборів громадян України, членів територіальних громад міста Харкова та Харківської області.

Захід відбувся у рамках року вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

У конференції взяли участь провідні науковці Національного юридичного  університету імені Ярослава Мудрого, а також представники обласних та районних громадських організацій чорнобильців.

Захід відкрив проректор з наукової роботи Університету А.П.Гетьман: «26 квітня минає 30 років з моменту аварії на Чорнобильській АЕС – однієї з найбільшої техногенної катастрофи у світі. На сьогодні постраждалими визнано понад 2 млн осіб. Часта зміна законодавчого урегулювання питання розмірів соціальних виплат особам цієї категорії є основною причиною виникнення спорів у цій сфері. Мета нашої конференції – усунення розбіжностей у застосуванні норм чинного законодавства шляхом надання рекомендації та пропозицій щодо внесення необхідних змін до нормативно-правових актів».

Присутніх привітали заступник начальника управління освіти і науки Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації О.О. Байназарова, голова обласної організації «Союз Чорнобиль України», депутат обласної ради А.І.Вінник.

Під час конференції відбулася презентація програми телестудії Університету, присвяченої  30-річчю Чорнобильської катастрофи.

На заході заслухані  доповіді з актуальних проблем реалізації  конституційних прав та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.