Відбулася міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми судового права», присвячена пам’яті професора Івана Єгоровича Марочкіна

30-10-2015, 16:42

Організатор − кафедра організації судових та правоохоронних органів Університету.

У роботі конференції брали участь понад 100 науковців навчальних та науково-дослідних закладів: Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національного університету державної податкової служби, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та ін.; а також судді вищих галузевих спеціалізованих судів України, студенти Університету.

Відкрив пленарне засідання проректор з наукової роботи А.П.Гетьман: «Конференція присвячена пам’яті видатного вченого  та прекрасної людини – Івана Єгоровича Марочкіна, який стояв у витоків судового права незалежної України, і тому тема конференції обрана не випадково. Її мета – обговорення актуальних проблем судового права та вироблення концептуального бачення щодо предмета, принципів, суб’єктів судового права, специфіки методів правового регулювання судових правовідносин. Сподіваюсь  дискусія буде цікавою та конструктивною».

Привітала учасників організатор конференції, завідувач кафедри організації судових та правоохоронних органів Л.М.Москвич, яка відзначила актуальність теми та побажала учасникам плідної роботи.

На пленарному засідання виступили Постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України, доктор юридичних наук, професор, академік НАПрН України А.О.Селіванов – «Судове право і процесуальний статус учасників цивільного судочинства»; доктор юридичних наук, професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка О.Г.Яновська – « Адвокатура в системе суб’єктів судового права»; доктор юридичних наук, професор кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка С.В.Прилуцький – «Суд як ключова категорія та визначальний феномен судового права» та ін.

За результатами конференції видано збірник тез наукових доповідей та повідомлень.