Відбулася Міжнародна наукова конференція студентів та аспірантів «V Харківські кримінально-правові читання»

13-05-2016, 13:21

Організатори: кафедра кримінального права №1, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В.Сташиса НАПрНУ, громадська організація «Всеукраїнська асоціація кримінального права» за підтримки ГО «Асоціація випускників Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого», первинної організації профспілкового комітету студентів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого  та адвокатського об’єднання «Шкребець і партнери».

У заході взяли участь 166 учасників із Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Одеська юридична академія», Університету імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща), Університету Марії Складовської (м. Люблін, Польща), Академії управління при Президентові Республіки Бєларусі, Білоруського державного університету та ін.

Відкрив читання перший проректор Університету Ю.П.Битяк, який зазначив,  що конференція проходила у різних форматах: спочатку як регіональна, потім як Всеукраїнська, згодом набула статусу міжнародної. І це не випадковість, оскільки учасники з різних країн обговорюють спільні проблеми і намагаються вирішити їх. Важливість проведення таких заходів підтверджується тем, що 14 учасників попередніх читань  обрали наукову діяльність і вже захистили дисертації.

Із вітальними словами до присутніх звернулися завідувач кафедри кримінального права №2 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого М.І. Панов та директор Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В.Сташиса НАПрНУ В.І.Борисов, також було оголошено привітання від Голови Конституційного Суду України Ю.В.Бауліна.

Робота розпочалася пленарним засіданням та продовжена у секціях:

− теоретичні питання кримінально-правової політики і кримінально-правового регулювання;

− наукове осмислення об’єктивних ознак кримінального правопорушення;

− наукове осмислення суб’єктивних ознак кримінального правопорушення;

− проблеми вчення про кримінальну відповідальність та інші заходи кримінально-правового характеру;

− теоретичні питання кримінальної відповідальності за злочини проти особи;

− теоретичні питання кримінальної відповідальності за злочини проти суспільства і власності;

− теоретичні питання кримінальної відповідальності за злочини проти держави і міжнародного правопорядку.

Наступного дня відбулось заключне пленарне засідання, де було підведено підсумки конференції. Завідувач кафедри кримінального права № 1 професор В.І. Тютюгін нагородив учасників та організаторів кримінально-правових читань цінними подарунками. На засідання завітав Голова Конституційного Суду України професор Ю.В. Баулін, який розповів про особливості роботи  Суду та звернув увагу на проблемні аспекти теорії кримінального права.

Після цього на учасників чекала екскурсія до музею кафедри криміналістики Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та прогулянка визначними місцями м. Харкова.