Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми реформування прокуратури»

20-04-2016, 12:01

Організатори: кафедра організації судових та правоохоронних органів Університету, Харківська обласна організація Союзу юристів України, Профком студентів Університету.

У роботі конференції взяли участь провідні фахівці з питань прокурорської діяльності: вчені вищих навчальних закладів України, експерти Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, національний експерт проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», представники Генеральної прокуратури, Академії прокуратури України, регіональної прокуратури Харківської області, студенти випускних курсів.

Відкрив пленарне засідання проректор з навчально-методичної роботи Університету В.В.Комаров, який зазначив, що конференція присвячена вельми актуальним та гострим питанням щодо реформування прокуратури, які постали перед країною на даний час і зумовили мету даного заходу.

З вітальними словами виступили: стратегічний радник з питань реформи України Консультативної місії Європейського Союзу Чарло Харальд, голова Харківської обласної організації Союзу юристів В.В.Кривобок, завідувач кафедри організації судових та правоохоронних органів Л.М.Москвич, які окреслили найбільш важливі напрямки роботи конференції та висловили сподівання, що дискусія пройде цікаво, конструктивно та побажали учасникам натхненного і плідного обговорення питань.

Безумовний інтерес та жваве обговорення визвали виступи першого проректора Національної академії прокуратури О.М.Толочка по питаннях інституціональної та функціональної оптимізації прокуратури України; національного експерта проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Н.В.Дрьоміної-Волок щодо європейських стандартів в контексті реформування системи прокуратури України; начальника відділу науково-методичного забезпечення організації роботи та управління в органах прокуратури Управління науково-методичного забезпечення прокурорської діяльності І.В.Козьякова по проблемним аспектам методології управління органами прокуратури в сучасних умовах та ін.

Також виступи були присвячені трансформації прокуратури України порівняно з моделями прокуратур в міжнародній практиці; гострому питанню її місця в державному механізмі та аспекти взаємодії  із суміжними інститутами. Вчені та практики висловили свої міркування щодо збереження та оптимізація позитивного досвіду вітчизняної прокурорської діяльності та якісного оновлення кадрового потенціалу, що стане головним аспектом поліпшення ситуації в питанні підвищення довіри населення до органів прокуратури та ін.

Після пленарного засідання роботу конференції продовжили секції:

─ Проблеми реформування функцій прокуратури;

─ Кадрова політика органів прокуратури;

─ Міжнародні стандарти та моделі прокуратур в міжнародній практиці. Прокуратура в державному механізмі;

─ Спеціалізовані прокуратури в системі органів прокуратури: проблеми визначення статусу.

По закінченню роботи конференції  відбулося нагородження кращих наукових доповідей серед студентів.

Сертифікати переможців та грошову премію отримали:

Андрій Гінінгер  – студент юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича за наукову доповідь: «Проблеми визначення державних компаній при представництві інтересів держави в суді»;

Валентина Гулевич – студентка Інституту прокуратури та кримінальної юстиції Національного юридичного університет імені Ярослава Мудрого за наукову доповідь: «Проблемні питання проведення відбору прокурорів до місцевих прокуратур за результатами тестування»;

Катерина Діденко – студентка факультету Підготовки кадрів для Пенсійного фонду України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за наукову доповідь: «Значення засади політичної нейтральності органів прокуратури»;

- Надія Буряк – студентка Інституту підготовки кадрів та органів юстиції Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за наукову доповідь: «Реформаторські процеси в діяльності прокуратури»;

- Сергій Брояков – студент Інституту підготовки кадрів для органів юстиції України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за наукову доповідь: «Процес міжнародно-комунікативної взаємодії у напрямку створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури».

Також були вручені сертифікати та грошові премії студентам, що посіли друге та третє місця.

За результатами конференції буде видано збірник тез наукових доповідей та повідомлень.