Відбулася всеукраїнська науково-практична конференція молодих учених «Юридична осінь 2014 року»

14-11-2014, 16:10

Організатори − рада молодих учених, студентське наукове товариство та юридична клініка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Захід відкрив проректор з наукової роботи Університету, доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України А.П.Гетьман: «Напередодні 210-річчя студенти та викладачі підготували цілу низку заходів. І сьогоднішній – один із них. Під час конференції молоді дослідники, здобувачі та студенти можуть висловити свої думки з правових проблем, які наразі досить гостро стоять перед державою». А.П.Гетьман підкреслив, що цього разу серед учасників форуму є навіть учень загальноосвітньої школи і виступатиме з докладом на пленарному засіданні: «Саме вам, молодим, через деякий час вирішувати нагальні проблеми держави», – сказав він.

Проректор також побажав всім миру, злагоди, успіхів та плідної праці.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: кандидат юридичних наук, асистент кафедри організації судових та правоохоронних органів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А.В.Лапкін – «Деякі проблеми ініціювання прокурорами укладання угод про визнання винуватості»; кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Н.Ю.Сакара – «Про правову природу судового збору»; кандидат юридичних наук, доцент кафедри державного будівництва Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого К.Є.Солянік – «Рішення місцевого референдуму як джерело муніципального права» та ін.

На конференції працювали 6 секцій: загальнотеоретичні та конституційні аспекти розвитку державності; адміністративно-правове регулювання державного управління; правові засоби боротьби зі злочинністю, вдосконалення законодавства про працю; господарсько-правові та цивільно-правові механізми забезпечення економічної політики держави; проблеми розвитку екологічного та земельного законодавства.

За підсумками роботи конференції буде надрукована збірка тез.