Відбувся ІІ Міжнародний науково–практичний круглий стіл «Розвиток цивільної безпеки України в контексті євроінтеграції»

26-11-2015, 17:39

У заході взяли участь 149 учасників, серед яких – практичні працівники (Муніципальна поліція (м.Лодзь, Польща), Служба безпеки України  (м. Київ), прокуратура Харківської області (м. Харків), Об’єднання громадських формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону (м. Київ), Харківське обласним громадським формуванням з охорони громадського порядку і державного кордону (м. Харків), Харківська міська організація профсоюзу підприємців (м. Харків),  науковці (Академія суспільних наук (м. Варшава, Польща), Національний університет штату Огайо (штат Огайо, США), Науково-дослідний інститут Національної академії прокуратури України (м. Київ), Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (м. Харків), Класичний приватний університет (м.Запоріжжя), Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (м.Харків), Харківський національний університет внутрішніх справ (м.Харків) та ін.

Учасників заходу привітав перший проректор Юрій Прокопович Битяк, який зазначив: «Цивільна безпека сьогодні – це комплекс заходів щодо благополуччя держави і громадянина. Її стан прямо залежить від розуміння кожним правильних шляхів до визначення пріоритетного напрямку реагування на умови існуючих загроз. Це ще раз підтверджується подіями, які нещодавно мали місце у Франції, продовжуються на сході нашої держави, в Ізраїлі, Сирії та інших країнах».

Із цікавими доповідями виступили представники польської делегації у складі представників професорського складу Академії суспільних наук Анджей Мар’янський (доктор кафедри національної безпеки Академії суспільних наук, м. Лодзь, Польща), Петр Розвадовський (доктор кафедри національної безпеки Академії суспільних наук, м. Варшава, Польща)  та  Муніципальної поліції Польщі (Збігнєв Кулета, Комендант муніципальної поліції в м. Лодзь), Сергій Куртян (керівник Об’єднання Громадських Формувань України з охорони громадського порядку і державного кордону, генерал-полковник громадської цивільної служби), Євгеній Алісов (директор Інституту підготовки слідчих кадрів для МВС України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого), Василь Настюк (завідувач кафедри адміністративного права та адміністративної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого),  Ганна Гончаренко (заступник начальника відділу кадрового забезпечення Інституту підготовки юридичних кадрів для Служби безпеки України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Оксана Посохова (керівник відділення ПриватБанку),  Станіслав Салтиков (студент 4 курсу Інституту підготовки юридичних кадрів для СБ України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого).

Результатом проведення цього, надзвичайно важливого в аспекті наукового осягання проблем цивільної безпеки сьогодення, заходу, став збірник наукових праць, який поповнить каталог актуальних джерел наукових напрацювань, ідей та поглядів.

Організатори та гості круглого столу обмінялися подяками та цінними подарунками.

Всі напрацювання та результати наукових дискусій, безперечно, повинні мати не лише своє теоретичне закріплення, а й практичне – на рівні практикуючих юристів, службовців, посадових осіб, представників безпекового сектору.

Наприкінці заходу учасниками заходу було схвалено резолюцію, в якій містяться ряд конкретних рекомендацій та пропозицій щодо вдосконалення чинного законодавства з питань цивільної безпеки України.