Відбувся візит до Університету Надзвичайного i Повноважного Посла Литви в Україні Й.В. Пана Пятраса Вайтєкунаса

14-09-2013, 10:00

Захід організовано європейським дипломатичним корпусом у рамках проекту «Ідея Європи» та ініціативною групою «Першого грудня».

До складу делегації гостей увійшли: Надзвичайний i Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Й.В. пан Пятрас Вайтекунас; почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», Герой України В’ячеслав Брюховецький; громадський діяч, черговий головуючий в ініціативній групі «Першого грудня», Герой України Ігор Юхновський;  Надзвичайний i Повноважний Посланник України Данило Лубківський.

Від керівництва Університету у зустрічі взяли участь: ректор Василь Тацій, перший проректор Юрій Битяк та проректор з навчально-методичної роботи Вячеслав Комаров.

Ректор Василь Тацій привітав Й.В. пана Пятраса Вайтекунаса і членів делегації та висловив їм слова щирої вдячності за візит.

У рамках візиту відбулася зустріч гостей з викладачами та студентами Університету, на якій гості виступили з лекцією-презентацією сучасного Європейського Союзу, його економічних проблем та досягнень, перспектив співробітництва України з Європейським Союзом. Після лекції гості спілкувався з викладачами та студентами Університету, відповідали на актуальні питання щодо сучасного європейського та світового розвитку.

Посол зазначив: «Угода про асоціацію пропонує Україні унікальну можливість. Ця можливість позитивно впливатиме на багато аспектів щоденного життя громадян і бізнесу. Європейський Союз продовжуватиме підтримувати Україну та її громадян у впровадженні реформ.

Європейський Союз – це значно більше, ніж економічна спільнота. Він є об’єднанням спільних цінностей, і саме ці цінності лежать в основі довготривалих відносин, які ЄС прагне встановити з Україною. Ніхто не каже, що це буде просто.

Однак це точно буде в інтересах обох сторін, України та ЄС. Ми – сусіди, і я впевнений, що наприкінці цього шляху разом ми станемо сильнішими».

Наприкінці зустрічі Пятрас Вайтекунас зробив запис у книзі почесних гостей Університету.