Аспіранти та студенти Університету взяли участь у літній школі «Верховенство права і конституціоналізм»

01-09-2016, 15:45

3П’ята ювілейна школа «Верховенство права і конституціоналізм» організована Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Конституційним Судом України. Її слухачами були  кращі аспіранти й студенти юридичних вищих навчальних закладів, факультетів та наукових установ України.

Урочисте відкриття пройшло у Конституційному Суді України. Із вступною  лекцією про основні засади конституціоналізму виступив суддя Конституційного Суду України, професор, член-кореспондент НАПрНУ, суддя ad hoc Європейського суду з прав людини Станіслав Шевчук. Також учасники прослухали доповіді заступника голови Адміністрації Президента України Олексія Філатова про конституційну реформу у сфері судочинства та  Голови Європейського комітету із запобігання тортурам Миколи Гнатовського щодо механізму захисту індивідуальних свобод на прикладі справи про судовий контроль за госпіталізацією недієздатних осіб до психіатричного закладу від 1 червня 2016 р.

Окрім цього учасникам літньої школи була організована екскурсія, в ході якої вони змогли побачити зал засідань Конституційного Суду України, наукову бібліотеку, архів, а також кабінет судді.

Далі літня школа працювала у  Чернігівській області. Заняття традиційно були присвячені принципам і цінностям2 (1) європейської конституційної традиції. Провідні вітчизняні науковці провели  презентації та лекції з проблемних аспектів конституціоналізму. Серед них були викладачі  Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, а саме Президент НАПрНУ О.В.Петришин, проректор з навчальної роботи Ю.Г.Барабаш і професор кафедри теорії держави і права С.П.Погребняк. За словами слухачів  лекції цих вчених відзначилися особливою актуальністю, цікавим способом подачі інформації і матеріалу, дискусійністю.

Для учасників літньої школи також були проведені екскурсії містом Чернігів, під час яких вони мали  можливість ознайомитися з старовинними церквами, Антонієвими печерами та іншими пам’ятками історії і культури.