Ректоратом Університету постійно приділяється увага щодо покращення здоров’я та фізичного стану студентства.

Спортивна робота в університеті проводиться протягом всього навчального року і здійснюється у багатоманітних формах, які взаємозв’язані, доповнюють один одного і представляють собою загальний процес фізичного виховання студентів.

Починаючи з вересня 2013 року університет має одну з найкращих у місті спортивних баз.

Серед проведених спортивних заходів слід назвати:

– щорічну спартакіаду серед факультетів (інститутів) з 9 видів спорту: волейболу, баскетболу, плавання, футболу, настільного тенісу, шахів, бадмінтону, кросу, шашок;

–  спартакіаду серед гуртожитків з трьох видів спорту:   настільного тенісу, шахів, баскетболу. В наступному навчальному році пропонується добавити стрітбол (баскетбол 3 Х  3 на один щит ).

–  змагання до Дня Перемоги та Дня Університету серед викладачів та співробітників університету: з бадмінтону, настільного тенісу, плавання, баскетболу, футболу, шашок, шахів серед жінок і чоловіків. Для залучення до участі в змаганнях більшої кількості учасників, змагання відбуваються в різних вікових категоріях. Тобто змагаюся окремо жінки і чоловіки у категоріях: до 29 років, 30-39 років,  40-49 років, 50 років та старше;

– участь викладачів та співробітників університету у різноманітних змаганнях міста  Харкова;

– міжнародний шаховий турнір «Кубок ректора», в якому приймають участь міжнародні гросмейстери і майстри;

– всеукраїнський турнір з боротьби дзюдо, присвячений пам’яті Г. В. Малинко;

–  всеукраїнські турніри з вільної боротьби;

– відкритий командний Кубок університету з бадмінтону.

– перший спортивний благодійний турнір НЮУ ім. Я. Мудрого «Спорт на допомогу дітям»

Також університет приймає участь у святі, присвяченому Дню фізичної культури і спорту, у спортивній ярмарці – виставці  «Харків – спортивна столиця», у матчевих зустрічах із різних видів спорту з іншими вищими навчальними закладами.

Для викладачів та співробітників працює жіночий та чоловічий спортивні клуби з басейном та тренажерним залом. Також вони мають можливість відвідувати заняття з оздоровчого плавання, оздоровчої гімнастики, чоловічого баскетболу та пілатесу.

Зараз в університеті працюють 6 спортивних клубів із видів спорту: шаховий,  волейбольний, клуб плавання, клуб спортивних видів боротьби (самбо і дзюдо), клуб боксу та кікбоксингу, клуб олімпійських видів боротьби (вільної та греко – римської).

Спортсмени університету приймають участь у змаганнях різного рівня:  Чемпіонатах світу та Європи, Всесвітніх Універсіадах, Чемпіонатах України і  Кубках України та ін.

Серед студентів, аспірантів та співробітників вузу – 4 зас­лужених майстри спорту України, 10 міжнародних гросмейстерів з шахів, 4 міжнародних майстра з шахів, 6 майстрів спорту України міжна­родного класу, 31 майстер спорту України.

За результатами участі в чемпіонатах України, Європи та Світу, студентських універсіадах і спартакіадах  наш вуз у 2015 – 2016 навчальному році здобув 486 медалі(золотих 196, срібних 141, бронзових 149), з них 291 на обласних змаганнях, 140 на всеукраїнських, 29 на міжнародних і 26 на змаганнях Європейського та світового рівня.

Кращі спортивні  результати 2015 – 2016  н.р.:

Ушеніна Ганна стала чемпіонкою Європи з шахів.

Ельянов Павло – лауреат конкурсу «Шаховий Гетьман», як найкращий шахіст 2015 року.

Ельянов Павло, Моїсеєнко Олександр, Бродський Михайло, Онищук Володимир, Долуханова Євгенія  стали призерами та переможцями міжнародних турнірів з шахів.

Гвоздик Олександр виступаючи на професіональному ринзі з боксу здобув вже десяту перемогу поспіль, вигравши пояс Північно – американсь-кої федерації боксу.

Савельєва Олена на чемпіонаті  Європи з козацького двобою та чемпіонаті Світу з кемпо – карате та кобудо виграла по одній золотій та по одній срібній нагороді.

Манчак Валерія на  міжнародному турнірі «Кубок націй» з боксу стала бронзовою призеркою, а на чемпіонаті світу з карате виграла три золоті нагороди.

Команда НЮУ ім. Я. Мудрого перемогла на чемпіонаті України серед студентів з боротьби самбо.

Міндила Олександр та Чертил Катерина стали чемпіонами Європи з боротьби кураш.

Березка Владислав став чемпіоном  Європи з боротьби самбо серед юнаків та здобув 2 місце на Європейському юнацькому Олімпійському фестивалі з боротьби дзюдо.

Канівець Дмитро – 2 місце на міжнародному турнірі Гран – Прі з боротьби дзюбо.

Черняк Інна виграла чемпіонат Європи з боротьби дзюдо, серед спортсменів з вадами зору.

Черняк Марина – чемпіонка та призерка світових етапів Гран – прі з боротьби дзюдо.

Черняк Інна та Черняк Марина завоювали право взяти участь в Олімпійських іграх в Бразилії.

Яценко Андрій ставав призером міжнародних змагань та здобув срібну медаль на чемпіонаті Європи з вільної боротьби серед дорослих.

Веремеєнко Євгенія на чемпіонаті Європи зі спортивного радіоорієнтування здобула п’ять золотих нагород.

Корнійчук Дмитро переможець міжнародних турнірів з карате.

Баграт Адамія чемпіон Європи з тхеквондо ( версія ITF).

Гапонова Ганна бронзова призерка чемпіонату Європи в командному заліку з настільного тенісу.

Повернулась на високий рівень гри наша волейбольна команда. В цьому сезоні вона виграла бронзові нагороди в суперлізі чемпіонату України, а студенти 1 місце серед вузів м. Харкова.

Крім клубів в університеті працюють секції спортивного вдосконалення: з бадмінтону, настільного тенісу, карате та тхеквондо, аеробіки та черлідингу, спортивного орієнтування, чоловічого та жіночого баскетболу і волейболу, жіночого гандболу, бриджу, легкої атлетики, футболу, атлетичної гімнастики. Також працюють  спортивно-оздоровчі секції: фітнесу та файт – фітнесу, плавання, оздоровчої гімнастики, пілатесу. В цих секціях займаються понад 1000 студентів та понад 250 викладачів.

Переможцями та призерами спартакіади ВНЗ м. Харкова в командному заліку за 2015 – 2016 н.р. стали:

1 місце – збірні команди університету з волейболу (чоловіки), шахів;

2 місце – збірні команди університету з дзюдо, самбо, гандболу (жінки), вільної боротьби, плавання;

3 місце – збірні команди університету з греко – римської боротьби, черліденгу, баскетболу (жінки).

Для занять фізичною культурою та спортом у нас створено  всі необхідні умови.

Спортивні успіхи у фізкультурно – оздоровчій роботі сприяють піднесенню іміджу університету, впливають на формування розуміння необхідності дбайливо ставитися до свого здоров’я, дотримуватися здорового способу життя.