Спортивний клуб Університету

Трансляція змагань

Університет має одну з найкращих в Україні спортивних баз. Вона складає понад 50 спортивних об’єктів.

Спортивні успіхи у фізкультурно-оздоровчій роботі сприяють піднесенню іміджу Університету, впливають на формування розуміння необхідності дбайливо ставитися до свого здоров’я, дотримуватися здорового способу життя.

Підтвердженням високого рівня розвитку фізичного виховання та спорту у виші є те, що Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого посів ІІІ місце у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах України. Таку престижну нагороду ми отримуємо вперше.

Серед проведених спортивних заходів слід назвати:

− щорічну спартакіаду серед факультетів (інститутів) із 11 видів спорту: волейболу, баскетболу, плавання, футболу, настільного тенісу, шахів, бадмінтону, кросу, шашок, греко-римської боротьби, вільної боротьби;

−спартакіаду серед гуртожитків із чотирьох видів спорту:
настільного тенісу, шахів, стрітболу та плавання;

− змагання до Дня Перемоги та Дня Університету серед викладачів і співробітників вишу з: бадмінтону, настільного тенісу, плавання, баскетболу, футболу, шашок, шахів серед жінок і чоловіків. Для залучення до участі у змаганнях більшої кількості учасників вони відбуваються в різних вікових категоріях;

– Міжнародний шаховий турнір «Кубок ректора», в якому беруть участь міжнародні гросмейстери і майстри;

– Всеукраїнський турнір з боротьби дзюдо, присвячений пам’яті Г. В. Малинка;

– всеукраїнські турніри з вільної боротьби;

– відкритий командний Кубок університету з бадмінтону;

– спортивний благодійний турнір НЮУ ім. Ярослава Мудрого «Спорт на допомогу дітям».

Також Університет бере участь у святі, присвяченому Дню фізичної культури і спорту, у спортивній ярмарці-виставці «Харків – спортивна столиця», у матчевих зустрічах із різних видів спорту з іншими вищими навчальними закладами.

Для викладачів і співробітників працюють жіночий та чоловічий спортивні клуби з басейном і тренажерним залом. Також члени колективу мають можливість відвідувати заняття з оздоровчого плавання, оздоровчої гімнастики, чоловічого баскетболу та пілатесу.

Зараз в Університеті працюють 6 спортивних клубів: шаховий, волейбольний, клуб плавання, клуб спортивних видів боротьби (самбо і дзюдо), клуб боксу та кікбоксингу, клуб олімпійських видів боротьби (вільної та греко – римської).

Спортсмени Університету беруть участь у змаганнях різного рівня: чемпіонатах світу та Європи, всесвітніх універсіадах, чемпіонатах України і кубках України та ін. Збірні команди Університету стали переможцями та призерами спартакіади ВНЗ
м. Харків у командному заліку, а саме:

• 1 місце – з волейболу (чоловіки), шахів, самбо;
  • 2 місце – з дзюдо, гандболу (жінки), вільної боротьби, плавання, настільного тенісу (чоловіки);
  • 3 місце – з греко-римської боротьби, черлідингу, баскетболу (жінки).

Серед студентів, аспірантів та співробітників вузу 4 заслужених майстри спорту України, 6 міжнародних гросмейстерів з шахів, 2 міжнародних майстри з шахів, 9 майстрів спорту України міжнародного класу, 34 майстри спорту України.

За результатами участі в чемпіонатах України, Європи та світу, студентських універсіадах і спартакіадах у 2016 році студенти та співробітники Університету здобули 511 медалей (золотих − 203, срібних − 141, бронзових − 167), із них 284 нагороди отримані на обласних змаганнях, 161 − на всеукраїнських, 35 − на міжнародних і 31 − на змаганнях європейського та світового рівня.

Кращі спортивні результати за 2016 рік:

• Ушеніна Анна стала чемпіонкою Європи з шахів;
  • Ельянов Павло – лауреат конкурсу «Шаховий Гетьман» як найкращий шахіст 2015 р.;
  • Ельянов Павло, Моїсеєнко Олександр, Бродський Михайло, Онищук Володимир, Долуханова Євгенія стали призерами та переможцями міжнародних турнірів з шахів;
  • Ушеніна Анна, разом зі збірною командою України на 42 Всесвітній шаховій олімпіаді посіла 3 місце. Готували жіночу команду тренери шахового клубу Університету Михайло Бродський та Олександр Ковчан;
  • Ельянов Павло, виступаючи за збірну команду України на 42 Всесвітній шаховій олімпіаді, посів 2 місце;
  • Гвоздик Олександр, виступаючи на професійному ринзі з боксу, здобув вже дванадцяту перемогу поспіль (10 нокаутів), вигравши пояс Північноамериканської федерації боксу;
  • Савельєва Олена на чемпіонаті Європи з козацького двобою та чемпіонаті світу з кемпо-карате та кобудо виборола чотири нагороди;
  • Манчак Валерія на міжнародному турнірі «Кубок націй» з боксу стала бронзовою призеркою;
  • команда НЮУ ім. Ярослава Мудрого перемогла на чемпіонаті України серед студентів з боротьби самбо;
  • Міндила Олександр став чемпіоном Європи з боротьби кураш;
  • Чертил Катерина виграла чемпіонат України з боротьби дзюдо серед дорослих та чемпіонат Європи з боротьби кураш;
  • Березка Владислав – чемпіон Європи з боротьби самбо серед юнаків, срібний призер Європейського юнацького Олімпійського фестивалю з боротьби дзюдо, срібний призер чемпіонату світу серед юнаків та срібний призер чемпіонату світу серед студентів з боротьби самбо;
  • Канівець Дмитро – 2 місце на чемпіонаті України серед дорослих та на міжнародному турнірі Гран-прі, чемпіон Європейських спортивних студентських ігор з боротьби дзюдо;
  • Черняк Інна виграла чемпіонат Європи та Паралімпійські ігри в Ріо де Жанейро з боротьби дзюдо серед спортсменів з вадами зору. Черняк Інна – нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня;
  • Черняк Марина – чемпіонка та призерка світових етапів Гран-прі, учасниця Олімпійських ігор в Ріо де Жанейро з боротьби дзюдо;
  • Яценко Андрій ставав призером міжнародних змагань, здобув срібну медаль на чемпіонаті Європи, бронзовим призером командного чемпіонату світу з вільної боротьби серед дорослих та бронзовим призером чемпіонату світу серед військовослужбовців;
  • Веремеєнко Євгенія на чемпіонаті Європи зі спортивного радіоорієнтування здобула п’ять золотих нагород;
  • Корнійчук Дмитро – переможець міжнародних турнірів з карате;
  • Баграт Адамія – чемпіон Європи з тхеквондо (версія ITF);
  • Гапонова Ганна – бронзова призерка чемпіонату Європи в командному заліку з настільного тенісу.

Крім клубів, в Університеті працюють 27спортивних та спортивно – оздоровчих секцій в позанавчальний час, а саме: бадмінтону, настільного тенісу, гімнастичних та танцювальних видів спорту, спортивного орієнтування, чоловічого та жіночого баскетболу і волейболу, бриджу, легкої атлетики, футболу, атлетичної гімнастики, боксу, файт-фітнесу, оздоровчого плавання, оздоровчої гімнастики, пілатесу та каланетики. У них займаються понад 1000 студентів та більше 250 викладачів.

Для занять фізичною культурою та спортом у нас створено всі необхідні умови.