IT-право

 

Сертифікатна програма додаткової освіти

IT-право

Підписання меморандуму Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з Харківським кластером інформаційних технологій про співробітництво навколо програми ІТ-право

ІТ-право – це перша в Україні україно-американська міждисциплінарна сертифікатна програма додаткової освіти, яка спрямована на підготовку спеціалістів на стику галузей: права та інформаційних технологій.

ІТ-право – це програма, яка передбачає детальне вивчення сфери правового регулювання інформаційних відносин, інновацій, трансферу технологій, охорони та захисту прав інтелектуальної власності в ІТ, структури договорів та особливостей оподаткування в ІТ, електронної комерції, інформаційної безпеки та захисту інформації в системах, проблем кібербезпеки, кіберзлочинності та відповідальності за порушення законодавства у сфері інформаційних технологій, міжнародного інформаційного права та інформаційного права ЄС.

Програма підготовлена у співробітництві Університету та майбутніх роботодавців, які входять у склад Харківського ІТ-кластеру.

Інструкторами на програмі виступають партнери провідних компаній України та США: ОМР (Кyiv), Pepper Hamilton (Boston), WilmerHale (Boston), Cooly Godward (New York), Dentons (New York), Wilson Sonsini (New York), а також професори Cornell University Law School, Forhaim Law School, Harvard Law School. За перше півріччя ними прочитано 40 лекцій.

Урочисте відкриття програми ІТ-право

Наші можливості:

Слухачі отримують сертифікат Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та ІТ-кластеру, який підтверджує їх професійний рівень.

За результатами навчання кращі студенти можуть розраховувати на реальні можливості щодо працевлаштування, тобто укладення контрактів з ІТ-компаніями або юридичними фірмами, які спеціалізуються у сфері ІТ.

У цьому році студентка програми ІТ-право отримала можливість безоплатного навчання в магістратурі Корнельської школи права на програмі Чарльза К.Уайтхеда Innovative LLM Degree in Law, Technology and Entrepreneurship.

НДІ Правознавства, на базі якого будуть проходити заняття, надає дослідницьку можливість паралельно проводити наукові дослідження, захищати магістерські роботи та проходити аспірантуру в галузі ІТ-права.

Ми створюємо ефективну інфраструктуру взаємодії з вищими навчальними закладами, які спеціалізуються на ІТ, ІТ-компаніями, проводимо тренінги та майстер-класти від провідних знавців своєї справи. Для цього на базі НДІ Правознавства функціонує co-working простір.

Ми надаємо стартову площадку для запровадження студентського бізнесу на стадії seed-money та start-up. Допомагаємо командою фахівців: юристів, економістів та фінансистів у пошуку інвестицій для формування проекту, пошуку та аналізу ринків збуту, фінансової підтримки, для чого у НДІ Правознавства працює бізнес-інкубатор. Студенти отримують можливість проведення безоплатних консультацій під керівництвом кваліфікованих педагогів для третіх осіб.

Ми ефективно взаємодіємо з правоохоронними та контролюючими органами, підрозділи яких займаються розслідуваннями злочинів в сфері ІТ.

При вивченні даної дисципліни студенти поєднують теоретичні знання з практичними тренінгами та майстер-класами, які проводяться в сучасних мультимедійних аудиторіях з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

Про актуальність »

ІТ-сегмент Харкова є галуззю, яка найбільш динамічно розвивалася останніми роками. Харків займає лідуючі позиції серед шести IT-центрів в Україні. Завдяки своєму інтелектуальному потенціалу Харків є дуже перспективним місцем для венчурних інвестицій, і все більше інвесторів починають тут свій новий бізнес.

Проте IT-галузь залишається сферою переважно «безіменного аутсорсінгу» без створення власних інноваційних продуктів, як наслідок недостатньою капіталізацією компаній. Як прояв цього – у 2011 – 2013 рр. підприємства не отримали жодного іноземного патенту (!), отримавши у 2013 р. лише три охоронні документи на винаходи та біля ста – на корисні моделі.

Такі цифри свідчать про досить низький рівень обізнаності ІТ-компаній у сфері охорони та захисту прав інтелектуальної власності. Більшість компаній за традицією виконує послуги з розроблення програмного забезпечення на замовлення іноземних компаній (до 90%).

ІТ є сферою глобального ринку, ІТ-фірми активно взаємодіють з іноземними замовниками та контрагентами укладають контракти за правом США та Європейських країн, працюють з офшорними компаніями, але при цьому не знають ані міжнародного, ані іноземного права, не вміють структурувати правочини, мають слабке уявлення про організацію бізнесу за кордоном.

Іноземні контрагенти іноді нав’язують контрактні умови, які є неприпустимими з точки зору українського законодавства або просто не працюють в правовому полі України. Почастою практикою є недобросовісні дії конкурентів з переманювання співробітників компанії, а також самих програмістів, які покидаючи свої попередні компанії розповсюджують інформацію, яка містить комерційну таємницю, від чого ІТ-компанії не мають юридичних механізмів захисту.

Юристи у сфері ІТ є дуже затребуваними фахівцями у сучасних умовах, а якщо вони володіють додатковими економічними, технічними знаннями в ІТ, уміють працювати з базами даних, мають навички в е-комерції, венчурному бізнесі мають досвід роботи з інформацією обмеженого доступу, знаються у контрактному праві, організації ІТ-бізнесу та проектному менеджменті то вони є безцінним інтелектуальним ресурсом, затребуваними фахівцями, конкурентоздатними на ринку праці.

З іншого боку ІТ це сфера фахівців з високим інтелектуальним рівнем, які за бажанням із впевненістю зможуть самі розібратися в основах правовового регулювання своєї рідної галузі. Підвищити свою кваліфікацію, рівень професійної культури, відчути на собі інший стан юридичної захищенності, можливість давати відсіч різним формам зловживання правовими засобами.

Результати програми за 2015/2016 рр. »

За перший рік реалізації програми IT-право в 2015/2016 році студенти отримали знання з 18 дисциплін, серед яких такі унікальні, як електронний уряд і смарт-сіті, кіберзлочинність та форензика, інформаційна безпека, електронна комерція і послуги, договори в ІТ, право у виробництві ігор, введення в розробку програмного забезпечення, практикум з ліцензійних договорів, залучення венчурного капіталу і інкорпорування стартап компаній, оподаткування в ІТ, а також питання ІТ в Угоді про асоціацію України і ЄС.

Слухачам читали лектори з Cornell Tech, Нarvard Law School, Fordham Law School, топових юридичних фірм, які обслуговують ІТ-сектор: Pepper Hamilton (Boston), WilmerHale (Boston), Cooly Godward (New York), Dentons (New York), Wilson Sonsini (New York), інструктори з Kharkiv IT cluster, проекту IT-Tuning, ІТ-фірм AltexSoft UA, Nika Entertainment, TEAM International (Kharkiv), юридичних фірм ОМР  (Київ), Кобрін і партнери (Харків).

На курсі навчалося 47 студентів і 15 слухачів з вищою освітою. Сертифікати отримали 14 слухачів з вищою освітою, 28 студентів, з яких – 14 високого рівня і 14 середнього, 15 рекомендованих студентів були запрошені на стажування в ІТ-компанії, і 10! працевлаштовані.

ІТ-право-результати-2015-2016-інфографіка

Контент програми у 2016-2017 н.р. »

Контент програми ІТ-право у 2016 році

Публічний блок:
1. Введення в інформаційне право
2. Електронне урядування та смарт-сіті
3. Доступ до публічної інформації та свобода інформації
4. Оподаткування у сфері ІТ
5. Питання ІТ в Угоді про асоціацію України з ЄС
Приватний блок:
6. Охорона прав інтелектуальної власності в ІТ
7. Е-комерція, електронні послуги та FinTech
8. Організація розробки ПЗ
9. Договори в ІТ
10. Право в GameDev


Спеціальний блок від американських юридичних компаній: 
11. Структурування контрактів в ІТ бізнесі
12. Венчурне інвестування та залучення капіталу в ІТ

Детальніше – на сторінці програми в Facebook або за телефоном +380 (97) 384-67-20

Також Ви можете заповнити форму попередньої реєстрації, яка знаходиться внизу сторінки ↓.

Зареєструватися на програму! »

Отримати детальнішу інформацію про контент програми ІТ-право можна на Facebook-сторінці програми ІТ-право.