Чемпіон світу Олександр Гвоздик поділився секретами перемог і планами на майбутнє зі студентами рідної альма-матер

04-06-2018, 22:47

«Ця зустріч – непересічна подія для нас. Олександр завжди досягав успіхів, прославляючи Університет і Україну», – сказав проректор з навчальної роботи Юрій Барабаш, відкриваючи захід, модератором якого виступив Президент клубу боксу і кікбоксингу, декан господарсько-правового факультету Вадим Козак.

Зустріч з чемпіоном світу серед професіоналів відбулася у залі боксу і кікбоксингу навчально-спортивного комплексу «Юрист» Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Олександр розповів про спортивну підготовку, висловивши щирі слова подяки тренерам, окремо зупинився на їх ролі у становленні його як боксера, згадавши також своїх кумирів: «З дитинства – це були Мухаммед Алі та Майк Тайсон, а також видатні Марвін Хаглер, Роберто Дюран та Шуґар Рей Леонард. Із сучасних боксерів дуже подобається Василь Ломаченко».

Як зауважив О.Гвоздик, боксером він став завдяки батькові у 1997 році (5 класі), який з раннього дитинства переконував Олександра, що бокс — найкращий у світі вид спорту. «Саме він і привів мене до зали, де мені дуже сподобалося. З тих пір я присвятив себе цьому виду спорту. Щоправда, спочатку були спроби з шахами та кікбоксингом, але вирішив сфокусуватися тільки на боксі». Чемпіон наголосив при цьому на важливості сімейних цінностей і духовно-морального виховання.

Відповідаючи на запитання студентів, Олександр Гвоздик зупинився на організації бою за повноцінний титул проти його власника – Адоніса Стівенсона, якостях канадця – сильних сторонах і недоліках, можливому двобої у Канаді або в Києві під час конгресу WBC наприкінці вересня – початку жовтня, роботі промоутерів щодо організації поєдинку і про те, хто може стати його суперником, якщо Стівенсон не погодитиметься на бій найближчим часом.

Чемпіон світу, заслужений майстер спорту України подякував за теплий прийом, а всім уболівальникам – за підтримку, пообіцявши й надалі радувати своїми перемогами.

Довідка: Після поєдинку за пояс чемпіона світу WBC у напівважкій вазі між Адонісом Стівенсоном і колишнім дворазовим чемпіоном світу Баду Джеком, який пройшов 19 травня і закінчився нічиєю, обидві сторони заявили про можливий матч-реванш.

Проте є одна перешкода – це Олександр Гвоздик, який володіє тимчасовим поясом чемпіона WBC і стоїть у черзі на двобій з Адонісом Стівенсоном за право володіння повноцінним титулом WBC.

Перший значний успіх прийшов до Олександра Гвоздика у 2008 р., коли він став чемпіоном світу серед студентів. З 2009 року він був беззаперечним лідером серед українських боксерів у своїй ваговій категорії, що дозволило постійно отримувати золоті нагороди національного чемпіонату. У 2010 р. Гвоздик посів перше місце на кубку Європи з боксу. На Олімпійських іграх 2012 у Лондоні здобув «бронзу». 2013-го став чемпіоном XXVII Всесвітньої літньої Універсіади. У Світовій Серії Боксу (WSB) у складі команди «Українські отамани» упродовж сезону (2012–2013) провів п’ять переможних боїв і здобув «Срібний командний кубок». У 2016 — чемпіон Північноамериканської боксерської федерації (NABF). У 2018 виборов вакантний титул тимчасового чемпіона світу за версією WBC у напівважкій вазі. На сьогодні на професійному ринзі Олександр провів 15 боїв, 15 з яких виграв, 12 з них – достроково (нокаутом).

WBC постановила, що Олександр Гвоздик може поборотися за повноцінний пояс WBC через 90 днів після поєдинку пари Стівенсон–Джек, але положення може бути змінено обома сторонами за домовленостями.

«Ми відкриті для переговорів і можемо провести цей бій у будь-якому місті, яке буде зручним для Стівенсона. Торонто, Монреаль, Київ – з нашого боку нема ніяких перешкод», – заявив менеджер Гвоздика Егіс Клімас.

Глава промоутерської компанії Top Rank Боб Арум повідомив, що має ідею організації бою Олександра Гвоздика проти чемпіона світу за версією WBC у напівважкій вазі Адоніса Стівенсона в Києві, але для цього потрібно виграти промоутерські торги. «Стівенсон зберіг титул, він повинен боротися з Гвоздиком. Ми спробуємо організувати цей бій. Ми знаємо, що Адоніс не може приїхати в США, тому не будемо спекулювати на цьому. Наша ідея полягає в тому, щоб провести бій Гвоздик–Стівенсон у Києві, де пройде щорічна конвенція WBC. Стівенсон не захоче цього? Якщо ми виграємо торги, то організуємо бій там, де захочемо. Якщо ж виграють вони, то Гвоздик поїде до Канади».

Джерело: https://www.boxingscene.com