У рамках Сертифікатної освітньої програми «Теорія та практика медіації» відбулися лекції запрошених викладачів Наталії Ковалко та Ірини Віговської

14-02-2018, 16:55

Лекції були презентовані групі суддів та правників, які проходять навчання на СОП «Теорія та практика медіації». Координатор програми, асистент кафедри адміністративного права Олександр Сидєльніков зазначив, що практика запрошення для викладання на цій сертифікатній програмі науковців, суддів та медіаторів з інших регіонів України та закордону є надзвичайно важливою умовою для успішного навчання, оскільки сприяє цікавому обміну думками та погляду на багато складних питань медіації з точки зору різних наукових шкіл та різного практичного досвіду. Таким чином, слухачів було проінформовано про те, що подібний захід стане лише першим досвідом у вказаному напрямку і організатори СОП «Теорія та практика медіації» планують продовжити її в подальшому.

З вітальним словом до присутніх звернувся проректор з навчальної роботи НЮУ імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш, який зазначив, що запровадження в Університеті сертифікатної програми з вивчення медіації є не новацією, а вимогою часу, оскільки володіння знаннями й навичками в сфері медіації зараз є обов’язковою характеристикою кваліфікованого правника. Крім того, вказана програма є важливою з огляду на новели конституційної реформи, особливо для суддів, які відтепер можуть проводити процедури врегулювання спору за участю судді, що є новим та прогресивним явищем для України.

З огляду на це, Юрій Григорович запевнив присутніх у тому, що Університет й надалі буде розвивати вказаний напрямок підготовки та запропонував учасникам програми ділитися своїми враженнями за результатами навчання для подальшого її удосконалення.

Розпочався захід з лекції-практикуму на тему «Навички медіатора: медіаційне ведення розмови і етичне саморозуміння. Просування медіації як технології вирішення спору альтернативним шляхом», який провела к.ю.н., доцент кафедри фінансового права КНУ імені Тараса Шевченка, адвокат та медіатор Наталія Ковалко. Наталія Миколаївна розповіла про складнощі при побудові ефективного діалогу під час медіації, поділилася критичними міркуваннями з приводу етичного саморозуміння медіатора, а також обговорила з присутніми багато інших прикладних питань, які стосуються використання медіації як альтернативного способу вирішення спорів в Україні.

Також учасники програми мали можливість поспілкуватися в он-лайн режимі з професійним медіатором та тренером медіаторів з м. Алмати (Республіка Казахстан) Іриною Віговською, яка поділилася своїм значним практичним досвідом із врегулювання спорів за допомогою медіації, відповіла на запитання з приводу складнощів становлення інституту медіації в Казахстані та обговорила перспективи функціонування медіації в Україні. Он-лайн спілкування відбувалося під модеруванням викладача СОП «Теорія та практика медіації», адвоката та медіатора Аліни Сергєєвої.