У Палаці студентів відкрилася виставка картин доцента кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права М.Ю.Валуйської

25-09-2012, 14:28

Виставка картин дає можливість ознайомитися з креативними роботами представника сучасного мистецтва − Марини Валуйської. Автор працює як в традиційній техніці станкового живопису маслом, так і у стилі фентезі, створюючи  за допомогою цифрового живопису картини, ілюстрації до книги Льюїса Керролла «Аліса в Задзеркаллі», а також фотоекспромти − фотокомпозиції з використанням цифрової обробки зображень авторських скульптур і шахів. Роботи ілюструють авторське бачення світу.

Виставка складається з 2 частин:

− картини на шахову тематику з фонду Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» (виконані в період з 2005р. по 2012 р.);

− цикл робіт під назвою «Дев’ятимірний всесвіт на шаховій дошці» (згідно з германо-скандинавською міфологією всесвіт складається з 9 світів;  2012 р.).

Одні з найяскравіших робіт, експонованих на виставці, присвячені прекрасній половині людства:  «Леді Аквамарин» (із серії «Леді Дорогоцінний камінь»), «Богиня Каїсса» (богиня шахів), «Старша і Молодша Едда» та ін.

Як зазначила М.Ю.Валуйська: «Найновіша серія моїх робіт називається «Дев’ятимірний всесвіт на шаховій дошці». Вона відображає світ, створений перетином двох систем символів − шахів і рун. Ця серія побудована на сюжетах германо-скандинавської міфології про Бога Óдина і про дев’ять світів Всесвіту, які відображають не тільки зовнішній світ, але і внутрішні стани людини, його систему цінностей і бажань».

Усі роботи виконані на полотні (техніка − цифровий живопис).