У конференц-залі навчально-бібліотечного комплексу проведено круглий стіл «Університетська бібліотека: час змін, трансформацій, нововведень»

13-06-2017, 15:56

Організатори – Міністерство освіти і науки України, Харківське зональне методичне об`єднання бібліотек ВНЗ, Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, наукова бібліотека Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У заході взяли участь: керівники і фахівці бібліотек, викладачі навчальних закладів, аспіранти, фахівці інших систем та відомств країни.

Із вітальними словами звернулися перший проректор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Ю.П.Битяк, голова Координаційного центру діяльності бібліотек ВНЗ України, керівник секції університетських бібліотек Української бібліотечної асоціації, директор НБ імені М.Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка О.О.Сербін, голова Бібліотечної ради НБ НЮУ імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн В.Д.Гончаренко і директор НБ НЮУ імені Ярослава Мудрого Н.П.Пасмор.

Звертаючись до присутніх, Ю.П.Битяк зазначив, що бібліотеки мають велике значення у розбудові української держави. «Без сучасної бібліотеки, з урахуванням викликів сьогодення, – сказав Юрій Прокопович, – не може бути вищого навчального закладу». Крім того, перший проректор звернув увагу на той факт, що у бібліотечній справі працюють переважно жінки, і побажав прекрасній половині суспільства наснаги і натхнення в роботі.

О.О.Сербін назвав бібліотеки тим осередком, де може гартуватися молодь: «Бібліотека сьогодні – це не корисний придаток, а осередок життя університету». Він також відзначив, що побудова нової бібліотеки НЮУ імені Ярослава Мудрого є прикладом того, як може бути і як потрібно робити і, напевно, матиме резонанс, який дасть свої результати для всієї країни на багато років.

В.Д.Гончаренко звернув увагу учасників на впровадженні нових форм залучення та мотивації сучасних читачів.

Н.П.Пасмор подякувала керівництву вишу за розуміння, конструктивний діалог, партнерство та постійну підтримку.

Головні напрями роботи круглого столу:

- синергія змін у вищій освіті та діяльність бібліотек;

- світові інформаційні тренди Open Science, Open Access, Open Educational та сучасні бібліотечні практики;

- Ліонська декларація про доступ до інформації та розвиток бібліотечного партнерства;

- використання архітектурно-ландшафтного устрою бібліотеки як середовища для ефективних науково-освітніх комунікацій;

- сучасний бібліотекар – тьютор у роботі з читачем: нові моделі;

- університетська бібліотека як соціально-культурний центр.

Результати круглого столу будуть оприлюднені в електронному збірнику на веб-порталі наукової бібліотеки НЮУ імені Ярослава Мудрого http://library.nlu.edu.ua/.