У залі засідань вченої ради проведено відкрите урочисте засідання, присвячене 50-річчю заснування кафедри цивільного процесу Університету

29-12-2016, 15:59

Серед учасників наукового заходу були аспіранти, викладачі, представники всіх кафедр, структурних підрозділів, а також студентська громада всіх інститутів та факультетів.

Відкриваючи захід, завідувач кафедри цивільного процесу К.В.Гусаров теплими словами згадав всіх науковців, які були керівниками кафедри цивільного процесу з моменту її заснування, а саме професорів М.М.Васильченка (1966-1972), Л.Я. Носко (1972-1982) та В.В.Комарова (1982-2015).

Присутніх привітали проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого А.П.Гетьман, завідувач кафедри кримінального права № 2 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого М.І.Панов, директор Інституту прокуратури та кримінальної юстиції І.В.Бенедик, Л.С.Цибулько –  донька одного із фундаторів цивільно-процесуального права професора С.Ю. Каца, суддя господарського суду Харківської області Р.М.Аюпова, суддя Апеляційного суду Харківської області Л.А.Швецова та інші.

Відповідно до наказу ректора за великий внесок у підготовку фахівців та сумлінну працю А.П.Гетьман вручив почесні грамоти та подяки викладачам та науковцям кафедри.

Кафедру цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого з 29 червня 1982 р. по 29 грудня 2015 р. очолював академік НАПрН України, член Всесвітньої асоціації цивільного процесуального права В.В.Комаров. За ініціативи учнів кафедра прийняла рішення про віншування професора В.В.Комарова громадським визнанням «Почесний завідувач кафедри цивільного процесу Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого».

Зі словом-відповіддю виступив В.В.Комаров. Він висловив подяку за віншування та зазначив, що, враховуючи здобутки кафедри, вона зазирає у майбутнє. Цей рух Вячеслав Васильович бачить разом із іншими кафедрами Університету та Університету в цілому.

Він також оголосив про намір створити «Школу професора В.В.Комарова» як відкритий майданчик для обговорення актуальних проблем розвитку юридичної науки та освіти, міжнародних наукових та освітніх проектів, консолідації зусиль вчених і студентів Університету.