Урочисте закриття виставки «Країна, повита красою…» завершилося нагородженням художників-учасників, колекціонерів та меценатів почесними грамотами Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

26-06-2017, 17:15

Захід у картинній галереї навчально-бібліотечного комплексу вишу відкрив ректор В.Я.Тацій. Василь Якович зазначив, що на виставці представлено понад 100 мистецьких творів 32 художників-харків’ян, серед яких – три народних художники України (Віктор Ковтун, Микола Глущенко, Василь Ганоцький), п’ять заслужених художників України та заслужених діячів мистецтв України (Валентин Грицаненко, Володимир Дзюбенко, Олег Лазаренко, Олександр Лисенко, Олександр Шеховцов). Роботи цих митців стали її окрасою.

Ректор підкреслив, що виставку відвідали понад 2 тисячі осіб, а саме – учасники 2-го Конгресу Асоціації конституційного правосуддя країн регіонів Балтійського та Чорного морів, члени Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, представники навчальних закладів Литви, Німеччини, Великої Британії, Франції, Сполучених Штатів Америки, а також представники Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції та Міністерства внутрішніх справ України, органів охорони правопорядку України, вищих навчальних закладів нашої держави, Харківської обласної адміністрації, Харківської обласної ради, Харківської міської ради та інші поважні гості.

«Приємно зазначити, що виставка стала популярною серед студентів, викладачів і співробітників Університету, навіть серед делегацій школярів, які постійно цікавилися експозицією та прослуховували розповіді про тих художників, твори яких експанувалися», – сказав Василь Якович, і додав: «Виставку відвідали також і випускники Університету 1962, 1967, 1972, 1977, 1982, 1987, 2002, 2012 років».

Усі відвідувачі схвально оцінювали як факт створення галереї, так і саму виставку.

Ректорат Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого прийняв рішення про нагородження почесними грамотами всіх тих, хто допоміг сформувати та представити на суд відвідувачів виставку. Серед них:

Василь Ганоцький – народний художник України;

Валентин Грицаненко – заслужений художник України;

Олег Лазаренко – заслужений художник України;

Олександр Лисенко – заслужений художник України;

Олександр Шеховцов – заслужений діяч мистецтв України;

Антоніна Анорічева-Єрьомка – художник;

Ніна Вербук – художник;

Володимир Гальперін – колекціонер;

Олександр Коцарев – художник;

Володимир Носань – художник;

Олександр Резниченко – художник;

Олександр Шило – художник;

Валерій Шматько – художник;

Володимир Гольба – художник;

Василь Синчук – меценат та колекціонер;

Олег Глушач – дизайнер;

Сергій Бугар – начальник виробничої майстерні з ремонту та виготовлення обладнання для навчального процесу Університету;

Віктор Кіщенко – інженер першої категорії Університету;

Інна Якубенко – комендант навчально-бібліотечного комплексу Університету;

Любов Анучина – завідувач картинної галереї Університету.

Виш щиро дякує художникам, колекціонерам, меценатам, дизайнерам, інженерам – всім, хто надав змогу та допоміг показати широкому загалу чудові витвори живопису!

Довідка: Картинна галерея Університету була відкрита виставкою «Країна, повита красою…» 3 березня 2017 року під час відкриття навчально-бібліотечного комплексу Президентом України П.О.Порошенком.

Експозиція виставки сформована з творів, які були люб’язно надані харківськими художниками і меценатами, а також з тих творів, які традиційно дарують Університету випускники.

Оспівування краси української природи, української людини та нашого минулого покладено в основу експозиції.

Організатори намагалися гармонійно поєднати в ній професійний та аматорський живопис, показати багатожанровість художніх здобутків митців.