Університет та НАПрНУ стали учасниками семінарів проекту з торговельної політики, що реалізується за фінансової підтримки Агентства міжнародного розвитку (USAID)

14-12-2016, 08:42

У жовтні на базі Національної академії правових наук України пройшли семінари «Механізм врегулювання суперечок в рамках СОТ» та «Засоби торговельного захисту». Під час цих заходів були розглянуті особливості функціонування механізму з врегулювання суперечок у рамках СОТ,  висвітлений досвід України у їх використанні. Доповідачами були експерти Проекту USAID з торговельної політики України, фахівці з міжнародної торгівлі Маріус Бордалба, Анна Гладштейн, а також представники Департаменту торговельного захисту Міністерства економічного розвитку і торгівлі – Юрій Козленко та Олександр Суханов.

Участь у семінарах брали викладачі кафедр господарського права, міжнародного права, цивільного процесу та економічної теорії,  які викладають навчальні курси, пов’язані із застосуванням угод СОТ,  а також студенти магістерських програм. За результатами семінарів учасники отримали сертифікати.

З З0 листопада по 1 грудня 2016 р. асистенти кафедри міжнародного права В.М. Ісакова і Б.Ю.Ребриш у рамках даного Проекту взяли участь у тренінгу для викладачів, який проходив у м. Києві і був присвячений застосуванню практичних підходів до викладання навчального курсу «Право СОТ» та пов’язаних з ним дисциплін, а також особливостям розгляду спорів Групою експертів та Апеляційним органом СОТ (спікер Гері Хорлік (США) – експерт з СОТ).

Довідково:

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з торговельної політики України (Trade Policy Project, TPP) розпочався у квітні 2015 року і розрахований на два роки. Мета проекту – розширення експортних можливостей приватного сектора і сприяння диверсифікації експортних ринків України.

Щоб цього досягти, Україні треба навчитися повної мірою використовувати переваги членства в Світовій організації торгівлі (СОТ), оволодіти всіма інструментами, що їх надає система багатосторонньої торгівлі СОТ, а також уміти захищатися від недружніх дій торговельних партнерів усіма способами, передбаченими угодами СОТ.