Студенти Університету з різних країн відсвяткували Міжнародний день Наврузу

21-03-2018, 16:37

21 березня у приміщенні міжнародно-правового факультету за участю студентів пройшли урочистості, присвяченні святкуванню Міжнародного дня Наврузу.

Проректор з навчальної роботи Ю.Г.Барабаш привітав присутніх: «Прийміть щирі вітання з нагоди весняного рівнодення – свята Навруз. Це світле свято для багатьох є символом весни, життя і оновлення, сприяє зміцненню дружби і взаєморозуміння між людьми і народами, прагнення до творення. Ще однією неповторною особливістю Наврузу є те, що він закликає до збереження миру і добробуту в кожній родині, в кожній країні».

«Визнання Генеральною Асамблеєю ООН 21 березня Міжнародним днем Навруз свідчить про те, що це свято, поєднавши багату культурну спадщину і багатовікові традиції, відіграє важливу роль у зміцненні зв’язків між народами на основі взаємоповаги і добросусідства, а також сприяє взаємному культурному збагаченню», – сказав проректор, додавши: «Ви стали частиною великої родини Університету, сподіваюся, отримуєте знання про які мріяли, і бажаю, щоб цей виш був для вас справжньою альма-матер».

Іноземні студенти (з Туркменістану, Узбекистану та ін.) продемонстрували свої національні костюми, страви, предмети побуту й символ свята пророслу зелену травичку.

Довідково: Міжнародний день Навруз (офіційними мовами ООН (англ. Nowruz Day; фр. Journée internationale du Novruz; ісп. Día Internacional del Novruz) – Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/64/253 Генеральної Асамблеї ООН 23 лютого 2010 року, який відзначається щорічно 21 березня.

23 лютого 2010 року, з ініціативи Азербайджану, Албанії, Афганістану, Македонії, Індії, Ірану, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Туркменістану та Туреччини, Генеральна Асамблея визнала 21 березня як Міжнародний день Навруз.

Слово Навруз (Новруз, Навруз, Нооруз, Невруз, Науриз), означає новий день, його написання і вимова може варіюватися в залежності від країни.

Це свято спрямоване на просування цінностей миру і солідарності, як між поколіннями, так й в сім’ї, а також примирення та добросусідства, сприяння збереження культурного розмаїття і зміцненню дружби між народами і різними громадами.

ООН, встановлюючи святкування цього дня, спиралася на базові документи ЮНЕСКО щодо культурного співробітництва та культурної спадщини:

Декларацію принципів міжнародного культурного співробітництва ЮНЕСКО (4 листопада 1966 р.);

Конвенцію ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини;

Загальну декларацію ЮНЕСКО про культурне різноманіття (від 2 листопада 2001 р.);

Конвенцію про охорону нематеріальної культурної спадщини, прийняту 17 жовтня 2003 р. Генеральною конференцією ЮНЕСКО.

ООН у своїй резолюції A/RES/64/253 відзначила, що в цих актах міститься заклик до встановлення більш широкої солідарності, заснованої на визнанні культурного розмаїття, усвідомленні єдності людства і розвитку міжкультурних обмінів, а також визнала важливість охорони нематеріальної культурної спадщини, зокрема народних звичаїв, ритуалів і свят як на національному, так і на міжнародному рівнях.